Leden v 2. oddělení ŠD

První lednové dny děti vzpomínaly na Vánoce, které byly plné vánočních zážitků a radostí. Bylo to milé povídání o dnech volna. Některé z dětí se pochlubily s dárky, které přinesly svým kamarádům.

Velkou radost dětem udělal nadělený sníh. Pokud bylo příznivé počasí, chodili jsme každý den na čerstvý vzduch. Hlavně si chtěli všichni této nadílky co nejvíce užít. Nechyběla koulovačka, klouzačka a stavění sněhuláků.

Zkusili jsme si vytvořit mráz na okna vodovými barvami. Pokus se všem zdařil a výtvory zdobí naši chodbu školní družiny.

Celý měsíc  jsme věnovali zimnímu času a také zvířátkům. Živé sledování běhen odpoledních chvilek na Youtube děti velmi zajímalo. Poznaly spousty ptáčků a také krmení. Pro ptáčky v zahradě školy jsme vyrobili krmítka. Směs semen děti smíchaly s lojem, zamíchaly v míse a vytvořily váleček, který pověsily na stromy. Krmítka se povedla a teď jenom budeme čekat, až si ptáčci k nim najdou cestu. Plnili jsme také úkoly spojené se zimní tématikou, četli ptačí příběhy, hráli různé hry. Paní vychovatelka dětem přinesla ukázat vycpanou sojku a jezevce. Děti byly z ukázek vykulené a každý by chtěl mít nějaké zvíře také doma.

V odpolední družině jsme měli posezení a šití se švadlenou. V rámci projektu nám paní povyprávěla o svém povolání, co všechno má na práci švadlena. Připravila si pro nás šití sovičky, kterou  předem předpřipravila. Se šitím se děti už seznámily s předchozích dnech, zadané drobné práce perfektně zvládly. Práce byla pro děti zajímavá, moc je bavila, všichni byli šikovní a hlavně je musím pochválit za hezké chování a trpělivost.

Vladimíra Pavková

Připravujeme
Žádné události
Kalendář
Prosinec 2021
Po Út St Čt So Ne
« Lis    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Archivy
Počet přístupů

počítadlo.abz.cz

Počet unikátních návštěv a zobrazení jednotlivých stránek od 14. 2. 2015.