Leden v 1. oddělení ŠD

Měsíc leden jsme v družině zahájili vyprávěním o vánočních svátcích. Jak jsme je prožili s rodinou nebo kamarády. Co nám přinesl Ježíšek. Některé dárky přinesly děti i ukázat. Děvčata zazpívala část písní, které zpívaly na vystoupení sboru v době vánočních svátků. Ke zpěvu se pak připojili i chlapci. Vyhodnotili jsme předvánoční aktivitu dětí. Plnění pracovních listů s vánoční a zimní tématikou. Nejvíce vánočních pracovních listů splnili – Anetka, Evička, Jindřiška a Nikolas. Velkým přáním děti bylo, aby napadl sníh. On napadl, ale moc dlouho nevydržel. Proto jsme přivolali sníh na obrázcích, které děti tvořily. Zkusili jsme novou techniku tisku barvy. Sice se u ní děti ušpinily, ale výsledek stojí za to.

A pak už nastal „Čas pro ptáky“. Každý z nás má doma určitě krmítko, u kterého se v zimních měsících slétají různí ptáčci. Jedno již děti vyrobily minulý rok z keramiky. Tento rok vytvořily také krmítko, i když trošku netradiční. Z hrníčku, do kterého děti namíchaly směs zrníček a tuku. Bylo také potřeba připravit větvičky jako bidýlka. Věřím, že se nějaký ptáček u krmítka objeví. A jak děti poznají ptáčky u krmítka? Třeba podle obrázků, které dětem ukazoval Jakub v knihách, které přinesl. A taky z vyprávění a ptačích her, které jsme hráli. Děti se zapojily do turnaje „Ptačí škrtaná“, který ještě pokračuje, vítěze zatím neznáme. Dozvíme se jej v měsíci únoru. Na ptáčky děti myslely i při pobytu na zahradě.

Vedle plnění úkolů celoroční hry nám vyšel čas na společné hry, soutěže, plnění pracovních listů a tvoření výzdoby na Veselý masopust, který nás čeká příští měsíc. Pohybu se děti věnovaly v tělocvičně i družině. Taneční chvilky baví nejen děvčata, ale i chlapce *o)). Společné chvilky tráví děti i u čaje, které využívají ke společnému povídání.

Marta Jašková, vychovatelka