Leden v 1. oddělení ŠD

To ale bylo veselé přivítání, když jsme se zase po vánočních prázdninách sešli ve školní družině. Měli jsme radost nejen z toho, že se vidíme, ale také z vánočních dárků. Děti vyprávěly o zážitcích z vánočních prázdnin, o dárcích, které dostaly. Některé dárky přinesly dokonce ukázat a předvést je kamarádům.

Nový rok jsme zahájili vyprávěním a čtením o třech králích a tvořením obrázků, jež teď zdobí chodbu u družiny.  Ale také o tříkrálové sbírce, která pomáhá lidem v nouzi. Sněhovou nadílku jsme přivítali výrobou obrázku sněhuláka. Původní obrázek byl ze dřeva, ale my jsme si poradili a vytvořili ho z kartonu. A protože začalo mrznout, zkusili jsme vytvořit ledové ozdoby. Použili jsme luštěniny a také vodu, kterou jsme obarvili potravinářským barvivem. Jenže tento rok si s námi počasí zahrává a ozdoby venku nezmrzly. Proto jsme je dali do „mrazáku“ a tam zmrzly parádně. Venku jsme je pak pověsili na stromy a z obarveného ledu jsme pak postavili sloupy. Jen nás mrzí, že vydržely jeden den, protože po dnu mrazu se opět oteplilo. Ale i tak jsme měli z výtvorů velkou radost.

Děti ovšem také potěšila návštěva paní švadleny, s kterou jsme si ušili sovičku jako dárek a naučili se přišívat knoflíky. Před příjezdem paní švadleny jsme si zkusili vyšít zimní čepici. Některé děti již zkoušely šít doma s maminkou i babičkou, některé držely jehlu v ruce poprvé. Ale vše jsme nakonec zvládli. Šití se švadlenou pak byla hračka. Látkové sovičce jsme ještě vyrobili kamarádku z kartonu.

Při pobytu na školní zahradě jsme si všímali ptáčků, kteří hledali něco k snědku, a také stop ve sněhu. U některých stop jsme zkusili uhodnout, komu patří. A abychom poznali, které zvířátko tudy prošlo, zkusili jsme stopy přirovnat k těm na obrázcích a pexesu. Také jsme si vyprávěli, jak pomáhat zvěři a ptáčkům v zimě. Za pomoci pana školníka jsme si vyrobili jednoduchá krmítka a malý zásyp, to kdyby se na školní zahradu přišel podívat zajíc nebo bažant.

Za nepříznivého počasí jsme si čas krátili tvořením, hrami, ale také čajovými dýchánky, a dokonce nás přišla navštívit i strašidla.

Marta Jašková, vychovatelka ŠD

 

Připravujeme
Žádné události
Kalendář
Červenec 2021
Po Út St Čt So Ne
« Čvn    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
Archivy
Počet přístupů

počítadlo.abz.cz

Počet unikátních návštěv a zobrazení jednotlivých stránek od 14. 2. 2015.