Květen v 2. oddělení ŠD

V měsíci květnu jsme se všichni konečně dočkali návratu do školy, kde se děti mohly dohromady setkávat společně ve školní družině. Nejdříve jsme se všichni s chutí  pustili do vyrábění dárečků pro maminky. Určitě maminkám udělá radost voňavý levandulový pytlíček.

Na jaře nás vždy čeká sázení a setí. Vyklíčenou fazoli si děti zasadily do sklenice, kde pozorují růst kořenů a samotné rostlinky. Karafiátky jsme přesadili do květináčů a teď se o ně musí starat doma i s fazolí. Všichni byli dobří zahradníci a určitě se hezky doma postarají o své rostlinky.

Koncem měsíce jsme se věnovali hmyzu. Formou besedy jsme si povyprávěli o broucích, motýlech, prohlédli si sbírku hmyzu, prolistovali encyklopedie, knihy s motýly. Ve školní zahradě děti pozorovaly lupou hmyz, motýly, ale také cestičky v kůře stromů. Začali jsme vyrábět hmyzí domeček, který budeme postupně dokončovat v dalším měsíci. Pokud nám nepřálo počasí, vyráběli jsme

Nejvíce se děti těšily na školní zahradu a tělocvičnu, kde si všichni zasportovali a zahráli různé hry. Radost jim dělá také venkovní trampolína, na které se mohou vyřádit.

Vladimíra Pavková

Připravujeme
Žádné události
Kalendář
Říjen 2021
Po Út St Čt So Ne
« Zář    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Archivy
Počet přístupů

počítadlo.abz.cz

Počet unikátních návštěv a zobrazení jednotlivých stránek od 14. 2. 2015.