Květen v 2. oddělení ŠD

V měsíci květnu jsme se všichni konečně dočkali návratu do školy, kde se děti mohly dohromady setkávat společně ve školní družině. Nejdříve jsme se všichni s chutí  pustili do vyrábění dárečků pro maminky. Určitě maminkám udělá radost voňavý levandulový pytlíček.

Na jaře nás vždy čeká sázení a setí. Vyklíčenou fazoli si děti zasadily do sklenice, kde pozorují růst kořenů a samotné rostlinky. Karafiátky jsme přesadili do květináčů a teď se o ně musí starat doma i s fazolí. Všichni byli dobří zahradníci a určitě se hezky doma postarají o své rostlinky.

Koncem měsíce jsme se věnovali hmyzu. Formou besedy jsme si povyprávěli o broucích, motýlech, prohlédli si sbírku hmyzu, prolistovali encyklopedie, knihy s motýly. Ve školní zahradě děti pozorovaly lupou hmyz, motýly, ale také cestičky v kůře stromů. Začali jsme vyrábět hmyzí domeček, který budeme postupně dokončovat v dalším měsíci. Pokud nám nepřálo počasí, vyráběli jsme

Nejvíce se děti těšily na školní zahradu a tělocvičnu, kde si všichni zasportovali a zahráli různé hry. Radost jim dělá také venkovní trampolína, na které se mohou vyřádit.

Vladimíra Pavková

Jazyk webu
Czech CS English EN Ukrainian UK
Připravujeme
Žádné události
Kalendář
Říjen 2022
Po Út St Čt So Ne
« Zář    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Archivy
Počet přístupů

počítadlo.abz.cz

Počet unikátních návštěv a zobrazení jednotlivých stránek od 14. 2. 2015.