Květen v 1. oddělení ŠD

A máme tu květen. Stále chodíme do školy rotačně, a tedy i do školní družiny. Ale v průběhu měsíce se všechno změnilo.

Měsíc jsme zahájili ochutnávkou pampeliškového medu. Ten náš připomínal spíše sirup. Proto jsme ho doplnili mátou a citrónem. Ale vyzkoušeli jsme i ten opravdový. Ochutnávku si děti užívaly, od krájení a mazání rohlíků až po samotnou hostinu.

S dětmi 2. B jsme ještě zabalili dárečky pro maminky ke Dni matek. Vyhodnotili jsme úkoly z další etapy celoroční hry, starověku. A pustili se do plnění zadání středověku. Vytvořili jsme obrázky květin do hradní galerie ubrouskovou technikou. Namalovali jsme své vlastní erby a „postavili jsme“ hrady. Každý hrad je originál, proto je děti i pojmenovaly a doplnily o důležité postavičky. Tvoření předcházelo povídání, čtení o životě na hradech, prohlížení ilustračních fotografií. Vyzkoušeli jsme si jedno ze středověkých řemesel, tkaní. Nabyté vědomosti jsme pak uplatnili ve hře Cesta na hrad. V další hře jsme se snažili získat určený počet hospodářských zvířat na svůj statek. Do her se pouštěly děti s velkým elánem, i když musím říct, že hlavně získávání hospodářských zvířat nebylo vůbec lehké. Odměnou za všechny splněné úkoly byla pro děti návštěva družinového kina, ve kterém jsme zhlédli film o životě ve středověku-Ať žijí rytíři! A co by to byla za návštěva kina bez popcornu a limonády!

V květnu jsme navštívili nejenom kino, ale také divadelní představení, které si pro děti připravili Kryštof a Honza. Klukům se velmi povedlo, Kryštof nachystal pro děti i vstupenky. V tomto měsíci jsme rovněž hlasováním vyhodnotili soutěž v kreslení. Na všechny zúčastněné čekal diplom, ti nejlepší získali i drobnou odměnu. Znovu jsme si zkusili „děti čtou dětem“. Děti četly z knížky Knihožrouti – Tajný čtenářský spolek. V ní jsme se dozvěděli, co je to knihobudka a knihoauto, ale i další zajímavosti o knihách a knihovnách. Děti přinášely a předváděly kamarádům různé předměty a knížky. Kluci se pustili do tvoření krajiny z kartonu. Čas jsme trávili také hraním pohybových her v družině, na školní zahradě, hřišti a v tělocvičně. Dráhu si pro kamarády připravil v tělocvičně Filip. „To jsme si zase užili světa“ a věřím, že nejinak tomu bude i v červnu, na cestě za indiány.

Marta Jašková, vychovatelka ŠD

 

 

 

Připravujeme
Žádné události
Kalendář
Říjen 2021
Po Út St Čt So Ne
« Zář    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Archivy
Počet přístupů

počítadlo.abz.cz

Počet unikátních návštěv a zobrazení jednotlivých stránek od 14. 2. 2015.