Květen v 1. oddělení ŠD

V měsíci květnu nám dělaly společnost květiny a „sosáci“. Ale pěkně postupně… Nejdřív jsme si všichni vyzkoušeli své dovednosti a změřili síly v čarodějnickém závodě. A protože se blížil Svátek matek, připravili jsme a hezky zabalili dárečky pro naše maminky. A pak už jsme si vyprávěli o kytkách, četli jsme příběhy kytiček z knížky Pohádkový herbář, poznávali bylinky, které prvňáci přinesli, vytvořili miniatlas květin a herbář z rostlin, které jsme našli na školní zahradě.

Moc nás bavilo setí měsíčku lékařského a pozorování jeho růstu. Jednu dobu to u nás v družině vypadalo jako v zahradnictví. Rostl nám měsíček, jarní cibulka a také naši „travňáci“, kterým se u nás v družině moc daří. Z natě jarní cibulky jsme si pak připravili zdravou svačinku. Moc nám chutnala.

O kytičky se starají „sosáci“ – včely, čmeláci a motýli. Motýlí křídla jsme nakreslili husím brkem a tělo jsme natiskli z chodidel dětí.  Byla to velká legrace, hlavně pro ty, kteří jsou „lechtiví“. S motýly jsme si zahráli i v tělocvičně „motýlí hry“, lov motýlů nám ztěžovala jejich ochránkyně, na kterou jsme si museli dávat velký pozor.

Znovu jsme pracovali s keramickou hlínou a vytvořili dáreček pro naše tatínky, kteří budou mít svůj svátek v měsíci červnu. Velmi nás překvapil Martin Č. Přinesl nám ukázat židličku, kterou vyrobil společně s tatínkem. Nápad na výrobu lodičky a lodičku, kterou postavil, nám předvedl Martin M. a Markéta nám ukázala domácího mazlíčka-krásnou želvu.

A už nás čeká poslední měsíc školního roku a já věřím, že se nám bude líbit stejně, jako ty měsíce předchozí.

PS: V balíčku s miskou pro maminky byla sušená máta a pokud ji ještě máte, můžete si z ní uvařit čaj.

Marta Jašková