Pátky na přelomu září a října byly věnovány práci s třídním kolektivem. Celý den se mohli žáci věnovat různým aktivitám zaměřeným na spolupráci a komunikaci. Po každé aktivitě byl dostatek času si všechno shrnout a diskutovat, kde mají silné a slabé stránky kolektivu. Díky tomu se žáci učí, jak lépe a účinněji komunikovat, jak si vzájemně naslouchat a také, jak společně řešit problémy. Celý program v každé třídě trval 6 vyučovacích hodin a byli jsme rádi za vedení zkušenými animátory z společnosti Nestůj a hop.