Hasík

Hasík – to je název programu, do kterého se koncem minulého a začátkem letošního školního roku zapojili žáci 3. a 7. tříd. Jak už název napovídá, hlavním úkolem bylo seznámit děti s bezpečností a správným způsobem chování v případě, že by se staly svědky požáru. Děti si poslechly dvě na sebe navazující přednášky z úst nejpovolanějších – přišel nás totiž navštívit profesionální hasič Štěpán Komosný.

Po jeho dvou návštěvách v naší škole nás na oplátku pozval na prohlídku jejich hasičské stanice do Brna. Vypravili jsme se tam 3. října a děti mohly zhlédnout různé druhy hasičské techniky, speciálně upravená auta pro různé typy havárií, ale také zázemí hasičské stanice jako je sauna, posilovna, prádelna, a nahlédly dokonce do krejčovské dílny, kde si sami hasiči (ti šikovnější) opravují své poškozené obleky.

Některé paní učitelky překonaly samy sebe a využily nabídku, aby se sklouzly po hasičské tyči, což byl nevšední zážitek nejen pro paní učitelky, ale také pro děti.

Děkujeme dvěma pánům hasičům Tomášovi a Štěpánovi, kteří nám věnovali svůj čas a připravili pro nás nejen poučné, ale také zábavné dopoledne.

A co se nejvíce líbilo dětem?

Nejlepší byl bazén.

Nejlepší bylo, když paní učitelka sjela hasičskou tyč.

Zaujalo mě, kolik tam měli vozidel.

Líbilo se mi, že tam měli saunu, chtěl bych ji mít doma.

Pan hasič byl velmi vtipný.

Pobavilo mě tričko pana švadleny Karla.

Za třídní učitelky 3. a 7. tříd Hana Martínková

Jazyk webu