Florbalový úspěch nejmladších žáků a žaček

V pátek 22. února se uskutečnilo okresní kolo ve florbale žáků a žákyň 4. – 5. ročníků. V hodonínské sportovní hale soutěžilo 7 družstev a naši reprezentanti si vedli skvěle – obsadili 2. místo! Úspěch je o to cennější, že jako jediní jsme startovali i se čtyřmi děvčaty, úspěšnými florbalistkami, které se probojovaly do moravského finále ČEPS Cupu a tento turnaj proti klukům měly jako součást přípravy. A holky se vůbec neztratily, naopak! Díky turnajům a tréninkům jsou tak sehrané, že spolu hrají téměř “poslepu” a sázely svým soupeřům – klukům jeden gól za druhým. V úvodním zápase si naše smíšené družstvo poradilo se ZŠ Veselí 7:3, poté přehrálo ZŠ Strážnici 11:1. V semifinále nás čekala silná ZŠ Vančurova Hodonín a přišel doslova infarktový zápas, který jsme rozhodli až v úplném závěru brankou na 6:5. Radost z výhry a postupu do finále byla obrovská, bezprostřední a neopakovatelná… O turnajové vítězství a postup do krajského kola jsme se utkali se ZŠ Očovská Hodonín, kterou reprezentují hráči florbalového oddílu ŠSK Očov hrající dlouhodobou soutěž. Ani naši florbalisté ale nejsou žádná “ořezávátka”, což dokázali i v tomto zápase. Favotizovaného a sebevědomého soupeře jsme pořádně potrápili a byli mu naprosto rovnocenným soupeřem – v polovině zápasu jsme vedli 3:2 a těsně před koncem za stavu 4:5 jsme neproměnili velkou šanci. I proto se po závěrečném hvizdu všichni naši hráči skáceli k zemi a slzičky vyjadřovaly jejich zklamání. Takovéto okamžiky emocí bych přál každému tělocvikáři, jsou totiž největší odměnou za práci se žáky. Naši reprezentanti do všech zápasů dali vše – nejen florbalový um a taktiku, ale i bojovnost a srdíčko. A za to jsou a budou pro mě vítězové právě oni, přestože jeden zápas těsně prohráli. Děkuji všem za výbornou reprezentaci naší školy i skvělý zážitek!

M. Maňas, učitel TV

Reprezentovali nás: Oliver Demjanovič, Adriana Bílková (brankáři), Nicole Chromečková, Natálie Tychlerová, Valérie Damborská (1. lajna), Kryštof Zelinka, Štěpán Kopiš, Adam Petrjánoš (2. lajna), Tomáš Ilčík, Ondřej Polínek, Šimon Frolec (3. lajna).

« Úno