Duben v 2. oddělení ŠD

Jaro už převzalo svou vládu a příroda se obléká do jarního kabátu, kvítí a zeleně. Po návratu dětí do školy nás čekala spousta práce s jarní tématikou. Nejvíce se však děti těšily na spolužáky, hračky, hry a pobyt na školní zahradě. I když bylo málo slunečného počasí, přesto nás sluníčko vybízelo ke sportu i odpočinku na hřišti, mnozí si užívali lezení na lanech a překonávání překážek. Děvčata pletla pampeliškové věnečky, chlapci zkoumali přírodu.

Čekala na nás práce na jarní výzdobě chodeb, kterou vždy připravují děti ze školní družiny. Malovaly jarní květiny, zahrádky s barevnými kytičkami. Nechybělo také krásné rozesmáté žluté sluníčko.

Během celého měsíce jsme si povídali o jaru – o činnostech jako je setí, sázení, péče o svůj záhonek…

I děti ve školní družině se mají o co starat. Do truhlíku si zasely semínka květinek, vyklíčenou fazoly zasadily do skleněné nádoby s hlínou. Teď budou jenom pozorovat, jak všechno roste a jak je důležitá zálivka.

Připomněli jsme si také, že na jaře slavíme DEN ZEMĚ. Den Země je mezinárodním dnem naší planety, který se slaví na celém světě 22. dubna. Nejprve jsme společně zhlédli filmovou ukázku o třídění odpadu a následovala beseda o tom, jak se oni sami chovají k našemu životnímu prostředí. Poté plnili různé úkoly spojené s touto tématikou.

Vladimíra Pavková

Připravujeme
Žádné události
Kalendář
Prosinec 2021
Po Út St Čt So Ne
« Lis    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Archivy
Počet přístupů

počítadlo.abz.cz

Počet unikátních návštěv a zobrazení jednotlivých stránek od 14. 2. 2015.