Duben v 2. oddělení ŠD

Zvedáme kotvu a natáčíme kormidlo směrem k ostrovu dopravy. Kola, auta, autobusy, vlaky, letadla, lodní doprava – to vše nás zajímalo při cestě na tyto ostrovy. Zvládli jsme se naučit některé dopravní značky, zdokonalili jsme se v dopravních situacích na silnicích. Nyní už záleží na dětech, jak budou tyto situace řešit a zachovávat dopravní předpisy.

Začátkem měsíce jsme se ještě věnovali dekoracím k Velikonocům. Dokončili jsme beránky, ovečky z keramické hlíny a dřevěné zajíčky. Děti se těšily na práci s marcipánem, z kterého si samy vymodelovaly velikonoční motiv. Poslední den před prázdninami děti čekal sběr velikonočních vajíček na školní zahradě. Úkolem bylo nasbírat určitý počet vajíček s překvapením.

Po Velikonocích jsme se vrhli na další etapu naší celoroční hry. Povídali jsme si o bezpečnosti nejenom na silnicích, ale všude kolem nás – při cestě do školy, jízdě na kole, cestě ke kamarádům… Děti také řešily různé dopravní situace v pracovních listech, plnily tajenky, hrály dopravní pexeso.

Nezapomněli jsme na svátek našich maminek a potěšili je malým vlastnoručně vyrobeným dárkem.

Trávení volného času v družině si děti zpříjemnily hraním s hračkami a deskovými hrami, povídáním si s kamarády a také sportováním v tělocvičně.

Vladimíra Pavková, vychovatelka