Duben v 1. oddělení ŠD

Po delší odmlce, ačkoliv v rotačním režimu, už jsme zase ve školní družině a užíváme si, jak jen to jde.

Nejdříve jsme dokončili etapu celoroční hry s názvem Starověk. Navštívili jsme společně Egypt, takže už víme, kde leží, která řeka jím protéká a jak to tam vypadalo dříve. Postavili jsme pyramidy, vyluštili šifru, vyrobili mumii a vybarvili obrázky faraona a Kleopatry. V antickém Řecku jsme do Pandořiny skříňky zavřeli všechny špatné vlastnosti a nechali si v družině jen ty dobré, přestože nám občas některé ze skříňky vyletí. Příště nás čeká cesta do středověku.

V dubnu už je jaro v plném proudu. Proto jsme chodbu u školní družiny vyzdobili květinami a vrhli se do pohodového setí kytiček. Zato setí hrachu pro nás byla výzva. Hrách jsme naseli do skleničky s toaletním papírem. Nevěděli jsme, jak tento pokus dopadne. Nakonec hrách někomu narostl a někomu ne. Někteří jej dokonce vysadili doma na zahrádku.  S 2.B jsme zaseli hrách také do zeminy. První nasetou kytičkou byl měsíček lékařský, o němž jsme si vyprávěli. Dozvěděli jsme se o jeho účincích a využití. Afrikány a astry jsme vyseli do speciálních papírových květináčů, jež jsou rozložitelné v zemi, díky tomu nezatíží naši přírodu.

Jak se chovat k přírodě jsme si připomněli v rámci Dne Země, který v dubnu slavíme. Vydali jsme se na naučnou stezku, při níž jsme plnili různé úkoly. Během pobytu venku jsme si všimli, že tráva na školní zahradě je plná pampelišek, ze kterých se vaří pampeliškový „med“. Podle receptu, jsme si připravili všechny ingredience a pustili se do vaření. Brzo nás čeká ochutnávka našeho výtvoru.

Ačkoliv jsme měli velmi nabitý program, vyšel nám čas i na hry, čtení knížek a povídání. Také jsme mohli konečně zahájit trampolínovou sezónu. Zjistili jsme, že piškvorky se dají hrát i na chodbě školy bez papíru a tužky. Jindřich nám přinesl ukázat obrázky, které nemaloval, a Adam pokus, při kterém obarvil vodu květem pampelišky.

V květnu vyhodnotíme naši kreslířskou soutěž!

Marta Jašková, vychovatelka ŠD

Připravujeme
Žádné události
Kalendář
Červen 2021
Po Út St Čt So Ne
« Kvě    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  
Archivy
Počet přístupů

počítadlo.abz.cz

Počet unikátních návštěv a zobrazení jednotlivých stránek od 14. 2. 2015.