Duben v 1. oddělení ŠD

Říká se, že březen – za kamna vlezem, duben – ještě tam budem. Tato pranostika je v tomto roce stoprocentně pravdivá. V dubnu nám totiž počasí moc nepřálo. Ze všeho nejdříve jsme proto dokončili v družinové třídě keramické jezevčíky, které mohou děti použít na pastelky, gumy, různé drobnosti nebo třeba cukroví. Dětem se výrobky moc povedly. Na řadu přišlo i dokončení dárků pro maminky ke Dni matek. Glazování keramiky a výroba dárkové taštičky. Děti se nemohou dočkat až dárek předají.

Tak jako v minulém roce, nasadili jsme i letos cibuli a naseli afrikány. Některé děti si vyrobily i hezké jmenovky. Pravidelně cibuli i semínka zaléváme, proto nám už začínají růst.

V rámci plnění úkolů naší celoroční hry jsme si vyprávěli o tom, co všechno si vezmeme na jednodenní výlet. Jak se chovat na chodníku a při přecházení vozovky, podle čeho se orientovat v přírodě. Učili jsme se poznávat turistické značky.  Čeká nás i výroba KPZ, krabičky poslední záchrany. Všechno se učíme zábavnou formou. Děti nejdříve ve skupinkách hledaly obálky a obrázky. Ty pak rozdělily na ty, co vzít na jednodenní výlet a ty, co nevzít. Obrázky pak vybarvily a lepily do předem připravených baťůžků. A musím říct, že se jim moc povedly. Turistické značky i jejich názvy máme různě v družině a děti se na ně mohou kdykoli podívat. O to jednodušší bylo zahrát si pexeso, kdy děti hledaly názvy k příslušným obrázkům.

Alespoň trochu slunečné počasí jsme využili k plnění Jarní stezky. Na děti čekalo 14 otázek, vytvoření šifry a vyluštění pořekadla. Děti se do plnění pustily se zápalem. Všichni pořekadlo vyluštili. Asi nejtěžší bylo domluvit se společně ve dvojici. Trávili jsme rovněž čas v tělocvičně a s námi i naši kamarádi Ňufík a Růženka. Ti jsou s dětmi nejen v družině, ale také doma ve dnech volna. Stále nás baví hrát si s hračkami ve třídě, hrát stolní hry. V těchto dnech nás navštívily i děti z vedlejší družiny a všem se návštěva moc líbila. Těšíme se na další.

Marta Jašková, vychovatelka ŠD