Družba školních parlamentů

Dne 29. listopadu se uskutečnila družba školních parlamentů. Byl před námi velký den, kdy jsme se měli potkat a seznámit se s novými kamarády nebo jen poznat nové lidi. Měl k nám přijet žákovský parlament ze Základní školy Mírové náměstí z Hodonína. Celé akci předcházelo hodně plánování a také materiálních příprav. Sešli jsme se brzy ráno v šatnách a poté jsme se vydali do cvičné kuchyně přichystat občerstvení. Zatímco holky připravovaly jídlo, my kluci jsme chystali stoly a následně žehlili ubrusy. Těsně před osmou hodinou jsme se vypravili na autobusovou zastávku, kde jsme přivítali hodonínský parlament. Následovala prohlídka obce a uvítání ve škole. Po menším občerstvení si dva členové parlamentu připravili krátkou prezentaci o naší škole. Poté jsme naše nové kamarády provedli po škole a přivedli jsme je do učebny, kde byla připravena hra „Riskuj“ na téma naší školy, obce, parlamentu, aj. Po obědě jsme je doprovodili na zastávku, rozloučili se a rozešli jsme se každý domů.

Den se vydařil ke spokojenosti naší i nových kamarádů a těšíme se na setkání tentokrát v Hodoníně.

Za školní pralament Vít Martínek a Klára Sklenská