Divadelní představení

V úterý 27. února 2018 se žáci druhých a třetích tříd vypravili do Slováckého divadla v Uherském Hradišti na představení Špalíček veršů a pohádek – O Květušce, zahrádce a babici Zimici. O čem představení bylo a jak se dětem líbilo, se dozvíte z textů žáků 2. B:

Příběh vypráví o holčičce Květušce, která se narodila z kytky. Jednou v zimě otevřela dveře babě Zimici, které musela potom sloužit. Zlá Zimice zavedla Květušku do lesa a chtěla, aby zemřela a tak s trpaslíky vytrhala zahrádku. Květuška však nezemřela, zachránila ji zvířátka, se kterými si vypěstovala novou zahrádku. V divadle to bylo dobré. Představení se mi líbilo. A nejlepší byla baba Zimice a skřítci.

Eliška Bílíková

Dnes jsme byli celá třída v divadle. Hráli pohádku O Květušce. Líbili se mi skřítci a velcí duchové. Zábava byla, jak veverka házela oříšky na Květušku. Byla tam taky zlá babizna. Bylo tam moc dětí. Představení se nám moc líbilo. Cesta uběhla rychle.

Matyáš Vrbovský

Na výlet do divadla jsem se moc těšila. Byla jsem moc ráda, že jedeme autobusem, protože jsme mohli vidět i opravdové letiště. V divadle to bylo moc hezké. Líbilo se mi i to, že v divadle bylo zhasnuté a mohli jsme se zapojit do hry zpěvem. Byla jsem moc ráda, že jsem mohla vidět i svoji vzdálenou rodinu, která hrála v divadle hlavní roli. Na konci představení jsme je odměnili velkým potleskem. Už se moc těším na další super výlet.

Adéla Halabrinová

Dnešní výlet do Slováckého divadla se mi moc líbil. Představení se jmenovalo Špalíček veršů a pohádek. Nejhezčí postava byla Květuška a zlá byla baba Zimice. Také tam vystupovali skřítkové, kteří chtěli Květušce posekat zahrádku. Baba Zimice dvakrát uspala Květušku, naštěstí ji probudil ježek a déšť. Nakonec všechno dobře dopadlo.

Sofie Tomšejová

Bylo mrazivé úterý a my jsme se školou vyrazili do divadla. V autobuse jsem seděla s Eliškou. Cesta byla zábavná. V divadle jsme viděli představení Květuška a její zahrádka. Představení se mi moc líbilo. Do divadla chodím ráda.

Markéta Blahová

Dnes jsme byli ve Slováckém divadle v Uherském Hradišti. Hráli pohádku O Květušce, zahrádce a babici Zimici. Nejvíce se líbili trpaslíci a Květuška. Měli tam parádní animace padajících vloček a listí. K obědu jsme byli zpátky.

Ondřej Blaha

Mgr. Kristina Polášková