Cyklo-vodácký kurz v kempu Krkavec

Letošní sportovní kurz tak nějak zdánlivě probíhal v duchu písně od skupiny Chinaski „Venku je na nule“. Sice venku na nule nebylo, ale moc k tomu nechybělo. Text písně pokračuje: „ Je šedivé sychravo, údolí tiše zalehl chlad. Po zemi táhne se lezavá zima.“ Takhle asi vypadalo počasí ve Veselí nad Lužnicí, kde jsme od pondělí 13. května do pátku 17. května trávili čas. Na štěstí majitelka kempu Lenka narychlo sehnala přenosné radiátory a my se mohli alespoň trochu v dřevěných chatkách ohřát. A toho horkého čaje co jsme za 5 dní vypili!

 Za daných podmínek výběr třiceti borců a borek z devátého ročníků statečně bojoval s nepřízní počasí. V pondělí hned po příjezdu do kempu jsme zvládli první vodáckou instruktáž na suchu a odhodlaně jsme se nalodili a vyzkoušeli si nad jezem, co kánoe pod našimi pádly dovede. Všichni první vodácké krůčky zvládli velice dobře. Jen jedna posádka okusila, jak je voda studená a v praxi si vyzkoušela vylévání vody z lodi.

V úterý jsme se mohli vydat na dvacetikilometrovou vodáckou etapu z Jemčiny po řece Nežárce do domovského kempu. Začalo to dobře, nepršelo. Pak ale začalo, do toho se přidala zima. Zahřívali jsme se rychlým pádlováním, teplým čajem na jezu Metel, přenášením lodí přes peřej zvanou „Polykač náklaďáků“ a přes jez Hamr. Nikomu se do vody moc nechtělo. Všichni dělali všechno proto, aby neskončili mokří. Stejně tomu pár neopatrných posádek neuniklo. I přes zimu a déšť se zpívalo a hrálo na ukulele. Hrálo se a zpívalo ještě večer po večeři. Jak říkám, deváťáci jsou prostě borci :=).

Ve středu se situace opakovala. Začalo to dobře, nepršelo. Vyjeli jsme ve dvou skupinách na celodenní turu na kolech. Směr rybník Rožmberk a město Třeboň. Cesta po cyklostezkách kolem rybníků, lesem a loukami pěkně ubíhala. Do cíle jsme dojeli v pohodě a v klidu. Zašli jsme si na oběd, podívat se po městě. Pak to začalo. Odpoledne. Zpáteční cesta. Vítr, zima. Zase déšť. Nikdo nezpíval. Skřípání kol. Rychle do kempu, do sprchy, do tepla, do spacáku. Borci deváťáci to zase zvládli. Večer se rozehřáli při tanečních kreacích na diskotéce spolu s deváťáky z Budišova.

Ve čtvrtek nás čekala půletapa na vodě a půletapa na kolech. Mělo se oteplit a mrholit jen do deseti hodin. Neoteplilo se. Pršelo celé dopoledne. Borci deváťáci byli nachystaní na vodu. Oni by snad bez řečí i jeli, ale fakt byla zima. Změnili jsme program, udělali jsme si zahřívací odpočinkový den. Romantický film v kině, výjezd na kolech do blízké cukrárny U Fialky. Hokej. Karty. Odpočinek.

V pátek jsme se rozhodovali, zda uděláme závody na lodích nebo výjezd na kolech. Zvítězili cyklisti s výletem na malebný zámek Červená Lhota, kde se natáčela pohádka o Zlatovlásce. Začalo to dobře. Nepršelo. Mělo být teplo. Nebylo. Ale už jsme byli zkušení a věděli, co si obléct – čepice, rukavice, šátky, bundy. Zámek Červená Lhota malebný nebyl. Probíhá zde až do podzimu odbahňování rybníku, takže je vypuštěný a všude okolo plno bahna :=). Ale co, my jsme na bahno a déšť už zvyklí.

Málem bych zapomněla. To asi ta zzzima :=). Před pátečním výjezdem se odehrála ranní rozcvička spojená s vodáckým křtěním, vodáckým slibem, pohlazením léčivými bylinami a poplácáním pádlem. Na cyklovodáku letos obstáli všichni – v duchu písně od skupiny Mirai „Když nemůžeš, přidej víc“. Slovo nejde – neexistuje, … že to dáš, na to máš, ŽE TO DÁŠ! Jsou to prostě borci!

Tak zase příště  AHOOOJ!                                      M. Zmrzlíková (vedoucí kurzu)

Jazyk webu
Připravujeme
Žádné události
Kalendář
Červenec 2024
Po Út St Čt So Ne
« Čvn    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Archivy
Počet přístupů

počítadlo.abz.cz

Počet unikátních návštěv a zobrazení jednotlivých stránek od 14. 2. 2015.