Červen v 1. oddělení ŠD

Poslední společný měsíc v tomto školním roce jsme zahájili plavbou s Kryštofem Kolumbem za indiány. Každé z dětí poslalo svou loď na rozbouřené moře. Než lodě vypluly, vyprávěli jsme si o indiánském stylu života. Dozvěděli jsme se, jak bydlí a chodí oblečení, a také co je to totem a týpí. Četli jsme si z knížky Indiáni z Větrova. Knížka vypráví o partě (kmenu) kluků – indiánů, kteří žijí v dětském domově.

Během měsíce června jsme si vyrobili různé předměty s indiánskou tématikou. Každý v družině si vytvořil svého vlastního indiána, kterého jsme následně přivítali indiánským pokřikem. Dále tašku na různé poklady, kterou děti vyzdobily indiánskými motivy. Indiánské motivy se objevily i na plátěných pytlíčcích, do kterých si děti schovaly hru Indiánské kamínky. Tu jsme se samozřejmě naučili v družině hrát. Doufám, že si ji zahrají s kamarády nebo rodiči o prázdninách. Vedle indiánského tvoření jsme se pustili do „svíčkování“, o kterém jsem psala v předchozím článku.

Velký úspěch mělo ovšem také pečení. Děti připravily těsto, naplnily košíčky a společně s paní asistentkou je upekly ve cvičné kuchyni. Zdobení (cukrování) muffinů se ujala Terezka. Přichystali jsme si k nim bezinkovou limonádu ze sirupu od Filipa. Aby limonáda ještě více voněla, přidali jsme do ní živé květy bezinek a citron. Výbornou svačinku, meloun a křupky, nám přinesla i Izabelka.

I přes všechny tvořivé aktivity jsme si našli čas na pohyb v tělocvičně a školní zahradě. Také nás stále baví hrát piškvorky na chodbě u družiny. V posledních školních dnech se do hry zapojili i starší spolužáci, naše děti jim ovšem byly velkými soupeři.

Poslední družinový den jsme společně zhodnotili družinový rok. Zamrzelo nás, že kvůli situaci, která v tomto roce byla, skončila naše cesta ve středověku. Novověk si už každý prožije o prázdninách. Děti dostaly za svoji aktivitu diplom a drobné dárky. Doufám, že je všechny potěšily. Odměnou byl i zmrzlinový pohár se šlehačkou. Závěr družiny patřil hře „Pohádkové bingo“, u níž hodně záleží na štěstí. Ale v závěru jsou vítězové úplně všichni.

Nakonec musím poděkovat dětem za květiny a milé dárky. Udělaly mi velkou radost. Všem dětem i rodičům chci popřát hezké, veselé a zdravé prázdninové dny. Těším se, až se zase v září znovu sejdeme.

 

 

Marta Jašková, vychovatelka

 

 

Jazyk webu
Czech CS English EN Ukrainian UK
Kalendář
Leden 2023
Po Út St Čt So Ne
« Pro    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Archivy
Počet přístupů

počítadlo.abz.cz

Počet unikátních návštěv a zobrazení jednotlivých stránek od 14. 2. 2015.