Červen v 1. oddělení ŠD

„Prázdniny se blíží“, pod tímto názvem jsme zahájili náš poslední měsíc ve školní družině. Nejdříve jsme dokončili bylinkové zápichy, kterými jsme potěšili hlavně naše maminky. Své znalosti jsme si změřili v „myslivecké sazce“ – hledali jsme správné odpovědi na hádanky a poznávali jsme ptáky a ostatní zvěř našich polí a lesů.

Na oslavu Dne dětí jsme si připravili „míša dezert“, tvořila hlavně děvčata, kluci sledovali a kontrolovali. Ale pochutnali jsme si na něm společně. Nezapomněli jsme ani na naše tatínky a jejich svátek – zabalili jsme jim keramické obrázky „tatínků“ a vyrobili přáníčko. Děti se nemohly dočkat, až je adresátům předají.

A pak už jsme se opravdu začali chystat na prázdniny. Jak? Tím, že jsme si vyrobili z dřevěných koleček a plátna stolní hru „ piškvorky“ a z kartonu a provázků „spiner“. Měla jsem radost, když mi někteří řekli, že už doma piškvorky hráli :o).

Ale radost měly i děti z plátěného pytlíčku na „prázdninové poklady“. Poprvé jsme si vyzkoušeli v družině tisk barvami na textil. Moc nás technika bavila a tak se k ní určitě příští rok vrátíme. Vedle příprav na prázdninové dny jsme nezapomínali ani na pobyt venku, v tělocvičně a na naše oblíbené hry v družině. Maxim nám přinesl ukázat „trilobita“ a Martin nás rozesmál jako klaun za vydatné pomoci ostatních kluků. U dětí se těší velké oblibě „předvádění“ různých knížek, panenek, autíček a vlastních výrobků kamarádům.

Měsíc uběhl jako voda a byl tu konec. Se školním rokem jsme se rozloučili společným odpolednem her obou oddělení a táborákem. V družině jsme vyhodnotili celoroční hru, vyhlásili ty nejlepší a předali dárečky všem dětem. Nezapomněli jsme ani na oslavence a popřáli červnovým, červencovým a srpnovým kamarádům k narozeninám a rozloučili se s přáním vydařených prázdnin.

PS: Děkuji všem dětem za hezký rok ve školní družině.

Marta Jašková

« Úno