Březen v 1. oddělení ŠD

V měsíci březnu jsme zahájili novou etapu celoroční hry pod názvem „Beruška a spol.“ Ale ještě před tím jsme nabarvili keramické výrobky, abychom s nimi mohli tvořit velikonoční dekorace – velikonoční vajíčka, přáníčka a ptačí zápichy do květináčů. K velikonocům jsme vytvořili zajíčka, který, jak doufám, zdobil nejen dětské pokojíčky.

Během celého měsíce března jsme se společně seznamovali se světem berušek a broučků. Vytvořili jsme obrázek „berušky v trávě“, splnili pracovní listy s křížovkami a doplňovačkami a zahráli turnaj „Berušky“, do kterého se zapojila většina dětí. Vítěze zatím neznáme, protože finále teprve proběhne. A aby se měli broučci kam schovat před nepohodou, vyzdobili jsme jim z květináčů domeček, který musíme ještě vycpat slámou a senem a pak už jen zavěsit na zahradě a pozorovat, jak se broučkům líbí.

Vedle turnaje v beruškách si děti zasoutěžily při „Leteckém dnu.“ Nejdříve si poskládaly a nazdobily papírové vlaštovky a pak soutěžily, která nejdále doletí. Dětem se nejvíce líbily vlaštovky Vanesky, Adélky, Štěpána a Bruna. Nejdále doletěly vlaštovky Adama, Štěpána a Emy. Posledním čajovým dýchánkem jsme se rozloučili s naší „čajovnou“ a už se těšíme na příští rok. Zkusili jsme také jeden pokus, do šišky jsme „nasadili“ čočku, a jak to všechno dopadlo, se můžete podívat na fotkách. Doufám, že i setí do květináčů se nám také vyvede stejně jako „čočka v šišce“.

Nezapomínáme ani na společné chvíle na koberci, povídání a čtení, hraní s legem a stavebnicemi, hraní společenských her a pohyb v tělocvičně. Aneta nám do družiny vyrobila jarní věnec na dveře a společně s Barčou a Lucií pokojíček pro králíčka. Holky se nám pochlubily diplomy z pěvecké soutěže a kluci s florbalu. Tak nám ten březen hezky uběhl a už se těšíme na duben.

Marta Jašková

Připravujeme
Žádné události
Kalendář
Červen 2021
Po Út St Čt So Ne
« Kvě    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  
Archivy
Počet přístupů

počítadlo.abz.cz

Počet unikátních návštěv a zobrazení jednotlivých stránek od 14. 2. 2015.