Březen v 1. oddělení ŠD

Měsíc březen jsme v družině zahájili posledním krmením ptáčků. Zakončili jsme jej stavěním domečků pro broučky ve školním lesíku. Ale mezitím jsme toho ještě spoustu zažili.

Pustili jsme se do plnění dalších pohádkových úkolů, tentokrát k pohádce O Popelce (Tři oříšky pro Popelku). Nejdříve jsme vyrobili kamarádku Popelky sovu Rozárku. Není to jen obyčejná sova, ale také nástěnka, na kterou si můžeme dávat různé vzkazy a obrázky.

Dále jsme plnili tři Popelčiny úkoly – hádanky, házení na šišky sněhovými koulemi a přebírání čočky s hrachem. Všechny splněné úkoly jsme zaznamenávali do hrací karty. Hádanky děti řešily postupně. Při házení na šišky sněhovou koulí šlo hlavně o přesnou mušku. Odměnou pak byla dětem velká bitva se sněhovými koulemi. Jako holoubci jsme přebírali čočku a hrách. Vyměnili jsme je za různobarevné plastové vršky a zobáčky za dřevěné paličky. Posledním úkolem bylo hledání Popelčina střevíčku. Ale než jsme se jej vydali hledat, museli jsme zdolat lanovou dráhu na školní zahradě.

Hodně práce nám dalo také dokončení dárku pro maminky z keramické hlíny, natištění ozdobných sáčků a zabalení. První z dárků již máme hotov. Věřím, že se bude maminkám líbit.

21.března je nejen první jarní den, ale také ponožkový den. Proto družina vyhlásila 1. ponožkový den na naší škole. Zapojení nejen dětí nám udělalo velkou radost. V družině jsme si vyrobili dvě družinové stonožky Božky a taky si vyprávěli o tom, proč si tento den připomínáme. Také jsme vyrobili zajíčky, kteří nám na počest příchodu jara zdobí chodbu u družiny. S jarem jsou spojené i naše další aktivity. Připravili jsme si dva skleníčky na setí, které nám vyrobil dědeček Petra, pan Jordán. A my mu za to moc děkujeme.

I když máme stále hodně práce, děti si najdou čas na společné hry a kreslení. Také jsme navzájem poměřili své síly v základním kole turnaje ve „Velikonoční škrtané“. V březnu si pro děti připravila hru Markétka. Hru si nejen nachystala, ale následně ji dětem i vysvětlila.  Je moc hezké, když děti přinesou kamarádům ukázat své poklady a dokážou o nich dětem povídat. Například Gábinka nám přinesla ukázat knížku a následně nám i kousek z ní přečetla.

Závěrem bych chtěla popřát všem dětem a jejich rodičům klidné velikonoční svátky.

Marta Jašková, vychovatelka ŠD