Atletika aneb Pohár rozhlasu 2018

Jednou z největších sportovních událostí jara je bezesporu Pohár rozhlasu. Letošní 50. ročník přinesl zásadní změny, které ,,otřásly“ nejednou školu a nenechaly klidného žádného učitele tělesné výchovy. I přes náhlé omezení kategorií kvůli různým ročníkům narození, a tím nastavení nepříjemné situace se naši reprezentanti se všemi změnami popasovali velmi dobře.

Pro mladší kategorii, které se to dotklo nejvíce, bylo krásným umístěním 3. místo z deseti škol mezi hochy a dívky se umístily na 8. místě z rovněž z deseti škol. Zde byl největší počet dívek ze šestých tříd, které bojovaly, ale lepší výsledky můžeme očekávat spíše za rok. Byly to však velmi cenné zkušenosti.

Starší kategorie nám udělala velkou radost, a to umístěním hochů na 3. pozici ze čtrnácti a dívky těsným čtvrtým místem ze třinácti. I zde je příslib do budoucna, že bychom si tyto přední příčky na okrese mohli udržet. Nutno zmínit, že reprezentanti se potýkali s velmi nepříznivými podmínkami, kdy celý den pršelo, a proto bylo nelehké podávat co nejlepší výkony, a to hlavně bez zranění.

Žákům je jistě velkou výhodou i zázemí, které naše škola poskytuje. Neméně důležitá je také podpora ze strany rodičů, kteří své děti vedou ke sportu. Největší poděkování patří všem reprezentantům, kteří na sobě pracují nejen ve školních hodinách, ale i po škole ve svém volném čase. Všem těmto reprezentantům gratulujeme a přejeme hodně dalších úspěchů!

Individuální úspěchy:

Tomáš Kašík