Adaptační kurzy 6. tříd

V druhém týdnu školního roku měli naši žáci ze šestých tříd adaptační kurzy, které probíhaly v naší škole a školním areálu. Na čtyři dny přijeli mladí animátoři, kteří jsou plní energie, a zároveň mají již bohaté zkušenosti s těmito kurzy. Musím zmínit jejich úžas nad vybavením naší školy, přestože zde nebyli poprvé a opět byli překvapeni, co všechno se na základní škole v Dolních Bojanovicích i nadále vybudovalo.

Každá třída spolu trávila dva dny a za pomoci animátorů a třídních učitelů zažila spoustu her různého typu, které vedly ke zdravému základu třídního kolektivu i k rozvoji myšlení a uvědomění si, co mám dělat pro to, aby nám všem bylo spolu dobře. Neminula je i noční procházka školou, opékání buřtů za doprovodu kytary, zpěvu a poutavých historek o naší škole vyprávěných panem školníkem, dovednosti na nové trampolíně a spousta dalších akcí s přespáním ve škole, na které budou žáci jistě s nadšením vzpomínat. Žáci mají nakročeno správným směrem a my se těšíme na další zážitky s nimi.

Marian Dvořák a Zdeněk Šebesta, třídní učitelé