Adaptační kurz 6. AB

Dva dny plné her a zábavných aktivit čekaly na žáky šestých tříd hned druhý týden školního roku. Celý program si pro děti připravili mladí, ale zkušení animátoři. Děti si během dvou dní zahrály spoustu her, při kterých bylo jejich úkolem najít nejlepší společné řešení, vymyslet dokonalou společnou taktiku, zkrátka způsob, jak spolu dojít k cíli. Téměř po každé hře a aktivitě následovala chvíle, kdy bylo možné zhodnotit hru, říci, co děti na hře bavilo, co bylo nejobtížnější a kdy musely překonávat sami sebe. Nechyběl ani večerní táborák a co by to bylo za dobrodružství, kdyby na děti nečekalo nějaké překvapení ve formě večerní zážitkové aktivity. Po chvilkách napětí a překvapení už přišel zasloužený odpočinek, noc jsme strávili ve škole. Po výborné snídani jsme vyrazili opět na hřiště, kde si děti mohly vyzkoušet, jaká důvěra panuje mezi nimi navzájem, jak jinak – zase formou hry. Celého Adaptačního programu se kromě žáků a animátorů účastnily také třídní učitelky a paní asistentky. Věřím, že společné zážitky a společně strávený čas pomohly k utváření pevnějších vztahů v třídním kolektivu, k pochopení toho, že k cíli se jde líp společně a že vzájemná pomoc je nejen ve škole nenahraditelná.

Všechny fotografie budou k dispozici na odkazu, který bude zaslán rodičům prostřednictvím eŽK.

Mgr. Hana Martínková a Mgr. Lucie Štepníková

« Úno