Září v 2. oddělení ŠD

A zase je tu nový školní rok. Určitě jsme se všichni těšili na společné setkávání s kamarády a spolužáky ve školní družině. V průběhu školního roku se děti v rámci celoroční hry nazvané „Naše obec“ dovědí spoustu zajímavých a užitečných informací o Dolních Bojanovicích. Budeme postupně poznávat naši obec, důležité stavby, ulice… Nejdříve jsme se seznámili s významnou stavbou a to s Obecním úřadem. Prohlédli jsme si knihu obce, řekli si, jaký význam má pro nás obecní úřad, kde se nachází, jaký má znak, vlajku. Na mapce děti hledaly svoji ulici a také se učily orientaci v mapě. Úkolem dětí bylo zjistit počet obyvatel Dolních Bojanovic. Dojíždějící děti ze Starého a Nového Poddvorova měly tentýž úkol. Naučili jsme se jméno paní starostky a místostarosty. Prohlédli jsme si znak obce a přečetli si o jeho vzniku. Dalším naším úkolem bylo vyrobit si svůj znak – vlastní erb.

Teplé a slunné počasí jsme využili k pobytu na školním hřišti a zahradě, zaskákali si na venkovní trampolíně. V lesíku jsme hráli pohybové a soutěživé hry, protáhli se na prolézačkách a nasbírali podzimní plody na výstavku a vyrábění. Chodbu naší školy zdobí krásně červené muchomůrky, které si děti vyrobily netradiční technikou – kašírováním. K podzimu patří zazimování zvířátek – ježek, který se ukrývá pod muchomůrkami.

Pokud bylo nepříznivé počasí, sportovali jsme v tělocvičně, na kterou se děti velmi těšily. Ve školní družině jsme hráli smyslové hry, bingo, pexeso, stolní a zábavné hry nebo si hráli s hračkami.

                                             Vladimíra Pavková

 

 

Jazyk webu
Czech CS English EN Ukrainian UK
Kalendář
Květen 2022
Po Út St Čt So Ne
« Dub    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Archivy
Počet přístupů

počítadlo.abz.cz

Počet unikátních návštěv a zobrazení jednotlivých stránek od 14. 2. 2015.