30. 6. Závěrečné slavnostní shromáždění

Je to tady! Poslední den školního roku. Poslední den povinné školní docházky našich deváťáků. Poslední den před prázdninami! Třídní učitelé rozdávají vysvědčení. Blíží se chvíle, kdy pan ředitel zhodnotí celý školní rok. Blíží se i slavnostní chvíle odměňování a blahopřání těm nejlepším školákům.

Je to tady. Všichni aktéři jsou shromáždění venku na vnitřním nádvoří školy, začíná hrát školní hymna. Pak už bere do ruky mikrofon pan ředitel a všechny vítá a všem děkuje za spolupráci a za uskutečněné akce a za fungování celé školy. Davy tleskají. O všech akcích jste se během školního roku mohli dočíst na našem webu.

Na řadu přichází ředitelské pochvaly:

Uspořádali jsme podzimní a jarní sběrové dny starého papíru, za které už jsme sice vyhlašovali a odměňovali, ale ještě máme odměnu pro nejlepší sběrače: za 3. místo Konečný Samuel ze 4. A a Adéla Staňová z 1. B, za 2. místo Vrbovský Matyáš ze 6. B a Červenka Vladislav z 5. A nejvíce nasbíral Max Řezáč z 5. B.

Za mimořádný výkon při prezentaci své absolventské práce získali knižní poukaz: Šimková Denisa, Bohůn Lukáš, Žurek Kryštof, Košutek Štěpán a Svoboda Kryštof z 9. A, Bartálová Lucie, Grégrová Simona, Prčíková Dominika, Fatěna Patrik a Košutek Adam z 9. B.

Ze sportovních úspěchů je třeba zmínit:
3. místo v okrese ve velkém florbalu starších žáků: Košutek Štěpán, Žurek Kryštof, Bohůn Lukáš, Matyáš Ondřej, Sasínek Kryštof, Vymyslický Šimon, Zavoral Adam (9. A), Fatěna Patrik (9. B), Petrjánoš Adam (8. A) Ištvánek Petr (8. B)
2. místo v okrese v nohejbale mladších žáků: Kristián Janeček, Jakub Tomčala, Vrbovský Matyáš (6. B), Bohun Jan (7. B)
1. místo v okrese a 2. místo v kraji ve velkém florbalu starších žaček: Natálie Tychlerová, Valérie Damborská (8. A), Romana Kapounová, Veronika Strážnická, Karolína Šimeková, Natálie Janečková (9. A), Dorota Šebestová, Tereza Siwiecová, Simona Grégrová, Dominika Prčíková, Viktorie Damborská, Elena Návarová (9. B)
1. místo v triatlonu ve všech 4 kategoriích: Janečková Natálie, Košutek Štěpán (9. A), Knotová Stela, Svoboda Vojtěch (7. A)

Ocenění ředitele školy za 3. místo v okrese v soutěži z anglického jazyka obdrží Jakub Hoang z 8. B a za 1. místo v téže soutěži Jiří Tlach z 7. A., za úspěšnou reprezentaci školy v matematické soutěži Pangea Lukáš Zelinka z 6. A, za 3. místo v okresní výtvarné soutěži Toulky za zvěří získává Jindřich Doležal z 3. A a za 2. místo v okrese a za 1. místo v republikovém kole Lucie Bartálová z 9. B, za 1. místo v okresním kole a 2. místo v kraji v zeměpisné olympiádě Kryštof Svoboda z 9. A, za vynikající prospěch během školní docházky získává odcházející deváťák Filip Kučera, za statečnost a pozitivní přístup během školní docházky Tomáš Bohůn z 9. B.

Prestižní titul „Sportovec školy za školní rok 2021/2022“ získali Natálie Janečková a Štěpán Košutek z 9. A.

Za nejlepší akci školního roku byl na 1. stupni hlasováním žáků vybrán Den dětí, který s připravil školní parlament s paní učitelkou Klárou Javornickou.
Nejlepší akcí na druhém stupni se díky hlasování stal lyžařský kurz, který organizoval pan učitel Marian Dvořák.

Po výčtu všech úspěchů a poblahopřání všem úspěšným reprezentantům školy pan ředitel a celá škola poděkovali paní učitelce Alena Zemanová, která po čtyřicetiletém působení na naší škole odchází do důchodu.

Pak pan ředitel půjčil na chvíli mikrofon deváťákům, kteří krásnou básničkou poděkovali za devět let na škole. Poslední zvonění deváťáků symbolicky zakončilo slavnostní shromáždění.

A už jsou tu PRÁZDNINY!

Tak za dva měsíce na shledanou!