A0bZřizovatelem školy je obec Dolní Bojanovice. Ve školním roce 2016/2017 se v základní škole vzdělává 346 žáků v 17-ti třídách. Součástí školy je mateřská škola s pěti třídami a kapacitou 124 dětí, školní družina se dvěma odděleními pro 60 žáků (pro žáky 1. a 2. ročníku), školní jídelna a tělocvična. Vše najdete v jedné budově.

A93Kromě povinných předmětů nabízíme žákům tyto volitelné předměty: Konverzace v anglickém jazyce, Mediální výchova, Etická výchova, Sportovní hry, Počítačové praktikum a Finanční gramotnost. Nepovinným předmětem je výuka náboženství. Dle zájmu žáků nabízíme zájmové kroužky, např. vybíjenou, sportovní hry či práci ve školním časopise.

A103Díky kvalitním vzdělávacím a personálním podmínkám vyučujeme angličtinu již od 1. třídy (předmět se jmenuje Anglická dramatika a je vyučován hravou formou).

DSC_0306K  přednostem školy patří velmi dobré materiální zázemí: 12 odborných učeben (z toho 8 učeben s interaktivní tabulí, 4 jazykové učebny, učebny PC, HV, VV, vaření a pracovních činností), běžecký ovál s venkovním víceúčelovým hřištěm či zrekonstruovaná tělocvična školy o rozměrech 43 x 21 metrů.

Lyžařský výcvikový kurz (16)Každoročně pořádáme výuku plavání pro 2. – 3. ročník, školu v přírodě pro 4.- 5. ročník, lyžařský kurz pro 7. ročník, pro žáky 8.-9. ročníku pak cyklovodácký kurz nebo ozdravný pobyt u moře. Se základními školami Úpice Lány a Kostelec nad Černými lesy udržujeme již 8 let družbu ve formě čtyřdenního sportovního setkání. Během školního roku připravují učitelé pro žáky spoustu školních či ročníkových projektů, dílen a soutěží. Ve spolupráci se sdružením rodičů je každoročně pořádán ples školy s polonézou žáků 9. ročníku.

OLYMPUS DIGITAL CAMERANaši žáci každým rokem uspějí v některých okresních vědomostních soutěžích a olympiádách, pravidelně obsazujeme přední příčky ve sportovních soutěžích AŠSK Hodonín.

A98aVe školní jídelně nabízíme žákům svačinky a od středy do pátku výběr ze dvou hlavních jídel. Ve školním bufetu si žáci mohou pořídit mléčné výrobky, díky projektu „Ovoce do škol“ dostávají žáci 1. stupně pravidelně zdarma ovoce.

DSC_0073Úzce spolupracujeme s místní základní uměleckou školou, kdy výuka v ZUŠ navazuje na školní rozvrh žáků. Máme řadu organizací a subjektů, kteří nám v naší činnosti pomáhají.

Škola má vlastní hymnu, kterou nazpívali bývalí žáci naší školy – známá kapela Šroti. Její text i hudbu naleznete zde.

Všechny aktuality, akce, dokumenty, fotografie, kontakty a informace o škole naleznete na těchto stránkách.

Vážení rodiče, škola je personálně i materiálně připravena nabídnout vzdělávání i vašemu dítěti. Přijďte se o tom kdykoliv přesvědčit, rádi vás školou provedeme osobně.

Mgr. Martin Maňas, ředitel školy

Červen 2019