Září v 1. oddělení ŠD

S prvním školním dnem se sešli ve školní družině noví kamarádi – naši prvňáčci. Společnost jim budou dělat někteří žáci z třetí třídy. Věřím, že se jim bude všem dařit a že se brzy spřátelí.

Hned na začátku jsme si vyprávěli o tom, jak to v družině chodí, a také o tom, co nás všechno v tomto roce čeká. Na uvítanou a rovněž, abychom se lépe poznali, jsme si zahráli několik her. A protože se seznamujeme, vyzdobili jsme družinu otisky našich rukou se jmény.  Při této činnosti jsme zažili hodně legrace.

Stejně jak se chystají v září naši prváčci do první třídy, tak se chystají na odlet do teplých krajin vlaštovky. Děti společně vytvořily setkání vlaštovek připravených k odletu. Jejich obrázky teď zdobí chodbu u školní družiny.

Velkou událostí měsíce jsou pro děti a celé Dolní Bojanovice hody. Vyprávěli jsme si, proč hody slavíme a jak se na ně doma připravujeme. K tomu patří pečení koláčků a cukroví. Některé děti při této činnosti doma pomáhají, a tak jsme společně vytvořili tác plný sladkostí.

Podzim je také čas sklizně, práce na zahradách a polích. To bylo důvodem naučit se poznávat různé druhy ovoce a zeleniny. Malou výstavku podzimních plodů, které přinesly děti, máme i v naší družině. Chtěla bych poděkovat všem rodičům, kteří pomohli dětem s jejich sběrem a dopravou do školy.

K tradicím v naší družině patří blahopřání k narozeninám oslavencům. V září jsme přáli Tomášovi, Tereze, Natálii a Izabele :o).

Teplé a slunečné dny jsme využili k návštěvě školního hřiště a zahrady. Nejvíce legrace a zážitků jsme si užili na venkovní trampolíně. Pohybu jsme se věnovali také v tělocvičně. V družině si děti hrály se stavebnicemi, skládačkami a ostatními hračkami. Zaujaly je také stolní hry. Září bylo přeci jen měsícem plným zářícího slunce.

Marta Jašková

 

 

Připravujeme
Žádné události
Kalendář
Září 2020
Po Út St Čt So Ne
« Srp    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  
Archivy
Počet přístupů

počítadlo.abz.cz

Počet unikátních návštěv a zobrazení jednotlivých stránek od 14. 2. 2015.