Září v 1. oddělení ŠD

S novým školním rokem přišli do naší školní družiny noví kamarádi. Prvňáčci. Společnost jim dělají i starší školáci, třeťáci. Nejdříve jsme se museli seznámit mezi sebou a také s pravidly chování ve školní družině. Pro naše malé kamarády je to všechno nové, ale třeťačky se jim snaží co nejvíce pomáhat. Při hrách v družině a tělocvičně, při vyrábění a i běžných činnostech. Doufám, že jim budou dobrým příkladem.

V letošním roce všichni společně vycestujeme na SAFARI. V měsíci září jsme se nejdříve připravovali na cestu. Řekli jsme si, co znamená slovo safari, poznávali jednotlivá zvířata formou her, povídáním, čtením z knih. Některé děti přinesly plyšová zvířátka do naší družinové zoo. Povídali jsme si, co všechno bychom si na cestu vzali, co ne. Například nesmí chybět dalekohled na sledování zvířat, fotoaparát na pořizování fotek a také zápisník, ve kterém si budeme zaznamenávat průběh cesty.

Vedle aktivit spojených s celoroční hrou jsme společně vytvořili podzimní obrázky. Děti si zkusily barvení za pomoci barevného krepového papíru a vody.  Obrázky pak dotvořily tiskem jablíček a kreslením listí husím brkem. Tato technika byla pro ně nová a dětem se líbila. Své jmenovky vytvořily formou pastelky. Ty teď zdobí dveře družiny.

Hezké počasí jsme využívali k pobytu na školní zahradě. Děti tady mají možnost her na lanové dráze, houpačkách, pískovišti. Sledují život mezi stromy a keři. Postavily domečky pro brouky, mravence a hnízdo pro ptáčky.  Zkontrolovaly „broukovník“, který vytvořily v družině minulý rok.  K činnosti využíváme také školní tělocvičnu, kde si hrajeme s míči, švihadly, lany.

Doufám, že se jim bude líbit celý společný rok na SAFARI a pořádně si ho užijeme.

Marta Jašková, vychovatelka ŠD