Výlety 2. stupně

Konec školního roku je nejen obdobím písemek a posledního zkoušení k vylepšení známek, ale žáky čekají také příjemnější zážitky. Mezi ně se jistě řadí školní výlety. Letos jsme zamířili do míst blízkých i vzdálenějších.

Žáci 6. ročníků vyzkoušeli kouzlo jízdy vlakem a vydali se do okolí města Olomouce, konkrétně na Svatý Kopeček u Olomouce. Obdivovali krásný výhled před bazilikou Navštívení Panny Marie i samotnou barokní stavbu. Svou fyzickou kondici prověřili v lanovém centru a zbytek odpoledne strávili v rozlehlém ZOO Olomouc. Sedmáci zamířili do Strážnice, kde měli naplánovanou plavbu lodí a po ní se vydali pěšky do nedalekého Petrova. V Petrově se občerstvili a vlakem vyrazili zpět k domovu. Osmáci se tento rok vypravili na dvoudenní návštěvu Ivančic, rodného města herce Vladimíra Menšíka. Navštívili muzeum s výstavou věnovanou dalšímu rodákovi, známému malíři Alfonsi Muchovi. Součástí výletu byl i program s animátory zaměřený na spolupráci a vztahy. Další třída osmáků vyrazila rovněž vlakem do hanácké metropole Olomouc. Užili si plno aktivit na spolupráci a své obavy a strachy překonali v deseti metrech nad zemí. Před posilněním pizzou si ještě užili pořádnou dávku adrenalinu na obří houpačce.

Deváťáci vycestovali ještě dál, až do matičky Prahy. Po čtyřhodinové jízdě vlakem v Praze přesedli na tramvaj, kterou se klikatými ulicemi dostali až do blízkosti Pražského hradu. Odvážní jednotlivci si vyzkoušeli svou stabilitu, když některé úseky projížděli ve stoje a bez držení. Za odborného výkladu si prohlédli chrám sv. Víta a zodpověděli všechny zvídavé dotazy paní průvodkyně. Podívali se do Vladislavského sálu i do místnosti, kde zasedal Zemský sněm. Největší zážitek – nádherný výhled na Prahu je čekal na balkonové vyhlídce přístupné z Vladislavského sálu, na kterou se jinak dostanou jenom VIP hosté. Ve Zlaté uličce si prohlédli sbírku brnění a válečné zbroje. Po starých zámeckých schodech se dostali na Karlův most. Tady čekala žáky bojovka – do 17.00 se podívat na pražský orloj a najít jezdeckou sochu sv. Václava. Šikovní jednotlivci za tu dobu zvládli navštívit i památný Vítkov. Po ukončení bojovky se žáci posilnili v McDonald‘s a metrem odjeli na Hlavní nádraží.

Věřím, že všichni školáci si své výlety užili a budou patřit k jejich nezapomenutelným vzpomínkám na školní léta.

třídní učitelé 2. stupně

« Úno