Vítězství v republikovém finále ČEPS Cupu ve florbale!!!

Obrovského úspěchu dosáhlo florbalové družstvo děvčat z prvního stupně! Po vítězstvích v okresním, krajském a moravském finále nenašlo přemožitele ani v republikovém finále a po zásluze se tak stalo nejlepším dívčím školním týmem z 281 zúčastněných škol z celé České republiky!!! Do Ostravy vyrazily děvčata již v neděli, kde měly možnost sledovat superfinále mužů ve florbale o titul mistra ČR. Některé holky tak poprvé nahlédly do prostor velkého stadionu (8456 diváků). Zážitky měly především ze světelných a ohnivých efektů a celkové atmosféry. Večer se holky účastnily „teambuildingu“, ve kterém se velmi pěkně projevila jejich týmovost a kolektiv, který všechny jednoznačně řadily na první místo jejich priorit.

A pak přišel den D! Po snídani jsme plně natěšení vyrazili do sportovní haly Dubina, kam nás přijeli povzbudit i spolužáci ze školy pod vedením p. uč. Magdy Svobodové. V hale to vřelo od prvních zápasů a atmosféra tohoto turnaje byla úžasná.

První zápas ve skupině naše holky vyhrály nad obhájkyněmi titulu z Lutína s přehledem 5:0. Ve druhém utkání nás soupeřky z Prahy zaskočily a byli jsme rádi za remízu 2:2, která nám však zaručila postup ze skupiny z prvního místa přímo do semifinále! Holky tak ušetřily důležité síly do závěrečných bojů. V semifinále se naše Orlice na soupeřky z Trutnova doslova vrhly a výsledkem 8:3 vybojovaly úžasný postup do finále! Zavládla obrovská radost a euforie, protože zahrát si finále bylo naším tajným snem. Ve finále proti Strašeckým zebrám to bylo velké drama, stav po poločase byl nerozhodný 3:3. Na začátku druhé půle holky vstřelily branku, která nás opět poslala do těsného vedení. Ke konci již naše základní sestava doslova mlela z posledního a soupeřky nás tlačily, v závěru dokonce odvolaly brankářku a hrály v početní výhodě. Bojovnost a srdíčko našich děvčat bylo ale opět nezlomné a holky těsný výsledek 4:3 udržely! Propukla velká radost, která se slovy nedá vyjádřit… Smích se střídal se slzami dojetí, za které se nestyděli ani naši fanoušci i učitelé.

Gratulujeme a děkujeme našim florbalistkám za veleúspěšnou reprezentaci naší školy i Dolních Bojanovic!!! Smekáme nejen před jejich florbalovým umem, ale i za bojovnost, nasazení a vůli! Děkujeme za neopakovatelný zážitek, který jsme mohli prožít a sdílet s nimi. Děkujeme rovněž všem fanouškům a rodičům, kteří neváhali a přijeli fandit až do Ostravy.

M. Dvořák, M. Maňas, učitelé TV

Složení nejlepšího dívčího družstva ČR v poháru základních škol 1. stupně ve florbale: Natálie Tychlerová, Nicole Chromečková, Valerie Damborská, Adriana Bílková, Barbora Sůkopová, Amálie Pazderková, Natálie Hubáčková, Denisa Veselá.