Úspěšní žáci přijati starostkou obce

Ve středu 12. června v aule obecního úřadu přijala paní starostka Eva Rajchmanová a pan místostarosta Tomáš Makudera naše nejúspěšnější žáky, kteří v letošním školním roce dosáhli nejvyšších republikových umístění.

A komu se této vzácné pocty dostalo? Osmičce florbalistek 1. stupně, které zvítězily v ČEPS Cupu – poháru základních škol ve florbale a staly se nejlepším dívčím školním týmem v celé České republice!

Druhou skupinkou po zásluze oceněných bylo trio reprezentantů ve vědomostní soutěží Bible a my: Alžběta Martínková – 1. místo v ČR, Pavlína Tomčalová – 3. místo v ČR a Vít Martínek – dvojnásobný vítěz této soutěže, letos 5. místo v ČR.

Paní starostka ve svém projevu vyzdvihla mimořádné výkony oceněných žáků a poděkovala jim za vynikající reprezentaci nejen školy, ale i Dolních Bojanovic. Všichni ocenění obdrželi upomínkový list a dárkový poukaz do Sportisima či knihkupectví.

Poděkování patřilo i pedagogům, kteří tyto žáky připravovali: Marian Dvořák a Martin Maňas ve florbale, Marie Dvořáková v biblické soutěži.

Poté se naši úspěšní žáci přesunuli do zasedací místnosti obecního úřadu, kde na ně čekalo milé překvapení: přípitek rychlými špunty a občerstvení v podobě chlebíčků a zákusků. U pohoštění úspěšní žáci paní starostce povykládali své zážitky z úspěšných soutěží. Bylo to velmi příjemné a milé setkání, děkujeme!

Za oceněné žáky i pedagogy M. Maňas