Úsměvy i nemoci na LVK

První akcí v roce 2020 byl tradičně lyžařský výcvikový kurz. 4. ledna se 40 žáků vydalo vstříc novému dobrodružství, které je čekalo v Beskydech na chatě Soláňce. V tomto roce s dětmi odjelo netradiční složení pedagogů. Zdravotní stav nedovolil panu řediteli lyžovat, proto jela místo něj paní zástupkyně a vzala s sebou pana učitele Zmrzlíka. Jako nový zdravotník jel p. uč. Zdeněk Šebesta, jehož funkce zdravotníka byla využívána velmi intenzivně.
Dále zůstala sestava nezměněna.

Sněhové podmínky byly velmi dobré, proto jsme neotáleli a hned po příjezdu se vydali získávat první zkušenosti s lyžemi. Tyto podmínky nám vydrželi po celý týden. Další den dopoledne nám nepřál silný vítr, kvůli kterému nemohli vlekaři spustit vlek. Jedna skupinka se tedy vydala poznávat krásy okolí na běžkách a že to byla legrace veliká lze poznat i z fotek. Další dny už probíhalo vše dle plánů. Až na nemoci, které značným způsobem ovlivnily naše počínání na kurzu. V úterý bylo nutno odvézt jednoho žáka domů a každý další den přibývali nemocní. Zdravotník se nezastavil a problémů k řešení bylo více než dost. V důsledků plošného onemocnění tak v odpočinkovém dnu v bazéně v Rožnově pod Radhoštěm plavala polovina účastníků kurzu.

Přes tato omezení se žáci nenechali odradit a večerní programy si náležitě užívali. Velmi dobrý kolektiv se často projevoval a zapálení do Soláň cupu bylo spíše radostí než rivalitou. Přes nepříznivý stav tolika marodů se nestalo žádné vážnější zranění, sem tam se objevila nějaká modřina. Zdraví si vážíme nejvíce, k tomu nadšené úsměvy ve tvářích žáků na závěr kurzu, což jistě naplnilo nejen nás kantory, ale také rodiče.

Dvořák, vedoucí LVK

Připravujeme
Žádné události
Kalendář
Srpen 2020
Po Út St Čt So Ne
« Čer    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Archiv
Počet přístupů

počítadlo.abz.cz

Počet unikátních návštěv a zobrazení jednotlivých stránek od 14. 2. 2015.

Statistiky webu
vyrobil GADWP