Únor v 2. oddělení ŠD

Měsíc únor nám utekl jako voda. Pobyt ve školní družině nám zkrátily jarní prázdniny, na které se děti velmi těšily. Vyvrcholením tohoto měsíce byl „VESELÝ MASOPUST VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ“. Nejdříve se děti seznámily s masopustními tradicemi a zvyky. Prohlédli jsme si časopisy a knihy, jak si lidé užívali tuto dobu v dřívějších letech. Symbolem pro maškarní bál je klaun, kterého si děti vyrobily z papírového tácku a podle své fantazie ho nazdobily. Pompóny z krepového papíru nám sloužily k tanci a při soutěžích, které si děti velmi užily.

Pokud bylo příjemné počasí, chodili jsme na školní hřiště a zahradu. Na lanech a průlezkách si děti zadováděly jako opičky, někteří zvolili běhání po zahradě. V tělocvičně jsme si zazávodili při opičí dráze a míče nám posloužily při hře ve dvojicích a střelbě na koš.

Při odpoledním povídání v kruhu jsme si společně povídali, četli si a hráli zábavné hry. Jsem ráda, že se děti těší na odpoledne do školní družiny, ve které si podle svého zájmu pohrají, staví z lega nebo plní dobrovolné úkoly.

Postupně pracujeme s keramickou hlínou, ze které tvoříme obaly na květináče pro maminky. Také dokončujeme keramickou zvonkohru. Společné chvilky také trávíme u šálku čaje s příjemným povídáním.

Vladimíra Pavková