Únor v 2. oddělení ŠD

Měsíc únor byl ve školní družině ve znamení masopustu a maškarního karnevalu. Seznámili jsme se s masopustními tradicemi a hned se děti vrhly na výrobu maškarních masek a barevného tvoření. Barevní klauni, kteří se dětem velmi povedli, nás pozorují při práci z okenních parapetů. Ale přesto se všichni nejvíce těšili na karneval. Určitě všichni shlédli fotografie na stránkách školy.

Krásné, teplé a slunečné počasí nám zpříjemnilo pobyty na školním hřišti a zahradě. Vydali jsme se také na procházku obcí, kterou jsme spojili s poznáváním ulic a domů, ve kterých bydlí spolužáci dětí ze školní družiny. Sledovali jsme provoz na silnici, dopravní značky, auta. Také jsme se zastavili na dětském hřišti, aby se děti protáhly na průlezkách.

Pokračovali jsme v plnění úkolů naší celoroční hry a to povídáním O PEJSKOVI A KOČIČCE. Děti se seznámily s knihou, s jednotlivými postavami a čtením příběhů. Při povídání o zvířátkách jsme až k těm, která žijí v lese. Paní vychovatelka dětem přinesla ukázat z rodinné sbírky například shoz parohů jelena, srnčí parůžky, předložku z jezevce a některé vycpané ptáky.

Nechyběly ani hry ve třídě a tělocvičně. Nacvičili jsme se házení s míčem, vybíjenou a florbal. Pro zlepšení rychlosti a obratnosti nám posloužila překážková dráha. Nechyběly ani závody ve dvojicích a volná aktivita dětí v tělocvičně.

                                                                                                                     Vladimíra Pavková

 

 

Připravujeme
Žádné události
Kalendář
Květen 2019
Po Út St Čt So Ne
« Dub    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Počet přístupů

počítadlo.abz.cz

Počet unikátních návštěv a zobrazení jednotlivých stránek od 14. 2. 2015.

Statistiky webu
vyrobil GADWP