Únor v 2. oddělení ŠD

Měsíc únor nám utekl jako voda. Zahájil jej týden odpočinku u babiček nebo strávený na horách. První chvíle po prázdninách jsme si zpestřili povídáním na koberci, na kterém jsme si vyprávěli o zážitcích, které děti strávily v době volna. Popovídali jsme si také, jaké činnosti a zábava nás čeká ve školní družině v měsíci únoru.

Únor je měsíc radovánek a veselí, na který jsme se všichni těšili. Čekal nás „VESELÝ MASOPUST“ v podobě karnevalu. Ve čtvrtek odpoledne byla tělocvična plná masek, hudby a soutěžení. Děti si vyrobily škrabošky, pompóny z krepového papíru, s kterými tančily při hudbě.

Ve školní družině jsme plnili úkoly, které byly spojeny s karnevalem – děti skládaly puzzle, luštily křížovky, sudoku, vyráběly papírové klauny a hrály jiné zábavné hry. Všichni měli svoji kartičku a za každý splněný úkol dostali razítko a nakonec sladkou odměnu.

Když nám počasí přálo, chodili jsme na školní zahradu, kde jsme se pobavili na prolézačkách. Procházeli jsme se zimní přírodou a cestou pozorovali ptáčky, sledovali stopy zvířat na sněhu. Nezapomněli jsme také zkontrolovat krmení pro ptáčky, které jsme zavěsili na stromy školní zahrady. Všechno bylo sezobané a děti byly rády, jak pomohly ptáčkům v zimě.

V tělocvičně jsme hráli míčové hry, ale také jsme si vyzkoušeli olympijské disciplíny. Děti sledovaly lyžování, hokej, ale nejvíce je zajímal biatlon.

Vladimíra Pavková

Srpen 2020