Únor v 1. oddělení ŠD

Společný pobyt ve školní družině nám zkrátily „ jarní prázdniny“, ale i tak jsme toho zažili hodně. Velkou událostí byl „Veselý masopust ve školní družině“, na který jsme se těšili a připravovali. O tom, jak masopust probíhal, jste si určitě přečetli na stránkách školy.

V rámci naší celoroční hry jsme si vyprávěli o obchodech, které jsou v Bojanovicích, co v těchto obchodech můžeme koupit, jak se v obchodě chovat a kdo z nás už chodí nakupovat sám. Z obalů od zboží, které děti přinesly do družiny, jsme připravili obchod, ve kterém mohou děti nakupovat, a pak si spočítat, kolik nákup stál. Také si připomínáme zásady stolování a jak se chovat v restauraci. Děti si

vyrobily prostírání pod hrníčky jako dárek pro maminky a tatínky. Hezké a teplé počasí, které v únoru panovalo, jsme využili k procházce, při které jsme zjistili, kde bydlí naši kamarádi, a k hrám na školním hřišti a zahradě. Z našeho pobytu venku jsme si do družiny přinesli už kousek jara.

Děti navštívily také malou výstavu trofejí v 2. oddělení družiny, kterou připravila paní vychovatelka Pavková.

Při hrách v tělocvičně jsme procvičovali rychlost, postřeh a spolupráci v družstvu. U volných soutěží mají děti rády cvičení na lanech, hry s míči a švihadly. V družině si nejraději hrají s legem, staví domečky, vaří v  kuchyňce. Pozorně také naslouchají při čtení z knížek. Lili a Viktorka nám přečetly příběh, který si připravily – „ Putování vesmírem“. Děti rovněž zaujalo vyprávění třeťáků o planetách.  I v tomto měsíci si děti nosily z domova různé zajímavosti, se kterými seznamovaly kamarády.

Marta Jašková

 

PS: Stále sledujeme cestu Lumpíka po družinách ČR, jeho cestu zaznamenáváme do mapy a těšíme se na květen, kdy dorazí do naší družiny. Děti vybraly Lumpíkovi kamaráda, kterým je ježek, a daly mu jméno Ťupík. Ten bude s námi sdílet každodenní život ve školní družině, už teď se dětí těší, jak se o něj budou starat.

 

 

Připravujeme
Žádné události
Kalendář
Květen 2019
Po Út St Čt So Ne
« Dub    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Počet přístupů

počítadlo.abz.cz

Počet unikátních návštěv a zobrazení jednotlivých stránek od 14. 2. 2015.

Statistiky webu
vyrobil GADWP