Únor v 1. oddělení ŠD

Měsíc únor je nejkratším měsícem v roce, ale i tak se toho dá v družině zvládnout hodně. Napekli jsme boží milosti, vyrobili olympijské ohně, vytvořili jsme papírové brusle a zazávodili jsme si v zimních disciplínách. Připravovali jsme se na masopust a užili si karneval se všemi kamarády. A zbyl nám čas i nabarvit a dokončit keramická krmítka a ptáčky.

O skutečné ptáčky jsme se chodili starat na školní zahradu. Pobyt venku jsme také využili k hrám v lesíku. Tam se dětem hodně líbí a vždycky si tuto zábavu užijí. Veselo bylo i v samotné družině. Markétka a Maxim si připravili hry, které si pak všichni společně vyzkoušeli. Musím je moc pochválit. Už se těšíme na nápady od dalších kamarádů. Stejně tak nám kluci a holky nosí ukázat a třeba i vyzkoušet svoje stolní hry.

A co máme ještě v družině nového? Přišel nám dopis od dětí ze školní družiny z Bystřice pod Hostýnem, které si s námi chtějí dopisovat. Napsaly nám, tedy paní vychovatelka, co všechno v družině dělají, poslaly obrázky a propagační materiály o Hostýně. Společně jsme si dopis přečetli, prohlédli si zaslané věci. A chystáme se, že jim pošleme odpověď. Některé děti už přinesly fotografie Dolních Bojanovic a namalovaly obrázky. Věříme, že přijdou nové dopisy a těšíme se na ně. Třeba se někdy za novými kamarády podíváme.

Marta Jašková, vychovatelka ŠD

« Úno