Sportovní setkání škol v Úpici zahájeno

Opět po roce se sešly tři spřátelené školy z Kostelce nad Černými lesy (Středočeský kraj), Úpice (Královéhradecký kraj) a naše ZŠ DolBoj, aby spolu během čtyř dnů změřily síly v 11-ti sportovních disciplínách. Nejen sportovní setkání hostí tentokrát ZŠ Úpice a naši školu reprezentuje dvanáctka vybraných reprezentantů a reprezentantek ze 2. stupně. Po zdárném přesunu přes celou republiku po trase Hodonín, Břeclav, Pardubice, Hradec Králové, Malé Svatoňovice naše družina dorazila zdárně do Úpice :-). Po slavnostním zahájení a představení všech účastníků byl první disciplínou Legerův test: všichni závodníci museli v určených časových úsecích uběhnout co nejvíce metrů. Naše dvanáctka statečných se s tímto fyzicky velmi náročným úkolem popasovala skvěle a zvítězila, když uběhla neuvěřitelných 21 km! Druhou soutěží byl basketbal. V něm nás i přes naši velkou snahu a nadšení obě školy porazily a předvedly nám výbornou košíkovou. Po dvou disciplínách tak mají v celkovém pořadí všechny tři školy shodný počet bodů. Držte nám ve středečním orientačním běhu, skoku vysokém a florbalu palce!

Z Úpice zdraví učitelé TV a tucet sportovců ZŠ DolBoj