Škola v přírodě – Buchlovice

Bylo, nebylo…. V pondělí 16. května nastal pro čtvrťáky a páťáky dlouho očekávaný den, kdy se v čase posunuli do období vlády Karla IV. Do penzionu U Přehrady se dostavili šlechtičny a šlechticové, aby ve svých rodech (Banánovci, Bojanovští šlechtici, Křižáci, Kališníci) poměřili své síly v různých dovednostech a povýšili své stavy. Nejprve si namalovali své erby, na středověkém bále ve svých  honosných róbách  se zdokonalili v menuetu, uspořádali hon na lišku, dívky vylepšily své dobové doplňky, chlapci zdokonalili  rytířskou výzbroj. Během týdne navštívili místa spojená s působením  významných osobností našich dějin – archeoskanzen Modrá a památný Velehrad. Domácí zvířata a sbírku dobových kočárů si mohli prohlédnout  na Ranči Nevada. Na závěr našeho pobytu vzplanul táborák, kde jsme si opekli špekáčky a společně zazpívali.

I když nám zpočátku moc nepřálo počasí, nakonec se nad námi sluníčko smilovalo a většinu pobytu bylo krásně.

Děkuji všem rodičům za poskytnuté sponzorské dary, kterými potěšili  všechny děti. Velký dík patří i kolegyním E. Králíkové, M. Jaškové, K. Jagošové a M. Čížkové za  pomoc při organizaci a přípravě programu  a za realizaci školy v přírodě a hlavně dětem za jejich vzorné chování.

   Mgr. Ludmila Kiedroňová

 

Kalendář
Prosinec 2019
Po Út St Čt So Ne
« Lis   Led »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Počet přístupů

počítadlo.abz.cz

Počet unikátních návštěv a zobrazení jednotlivých stránek od 14. 2. 2015.

Statistiky webu
vyrobil GADWP