Škola v přírodě

Čtvrťácká škola v přírodě se konala letos na Rekreačním středisku Záseka, poblíž Velkého Meziříčí. Odjížděli jsme v neděli 28. dubna, přesunuli se o pár desítek století dřív – do Středověku a vrátili se do našeho století a k našim blízkým v pátek 3. května. I když tady bylo asi potřebného deště více potřeba, nám tam zapršelo jen na nezbytně nutnou dobu. Počasí se v pondělí a v úterý vždy kolem poledne umoudřilo a mohli jsme se zabavit při sluníčku i hrami venku. Skládali jsme běžecké tajenky, stavěli hrady a opevnění z přírodnin, uspořádali „hon na lišku“ v podobě orientačního běhu s úkoly, plnili jsme různé kimovy, běhací a vědomostní hry a museli se orientovat i v šifrách. Vždy bylo ale potřeba spolehnout se na svůj rod a spolupracovat. Rody, jejichž názvy byly nezvyklé: Bojovci, Dolbojovci, Rytířovci, Banánovci a Křižovci ze Žolomolo se spolu utkávali v nelítostných bojích. I když jeden rod nakonec předběhl svými zlaťáky rody ostatní, vyhráli všichni. Vyhráli nejenom hezké ceny a dárky, za které děkujeme rodičům, ale také společně strávený čas a spoustu nových zážitků. Ukázali, jak umí spolupracovat, hezky se k sobě chovat a táhnout za jeden provaz. Na výletě do Jihlavy – Jihlavského podzemí a aquaparku posbírali dokonce i spoustu pochval za hezké chování od jiných.  I když čas příprav byl velmi náročný, můžu říct, že taková školní akce je velmi hezká, zdařilá a přínosná, jak pro děti, tak pro nás, učitele.

Mgr. Hana Kuběnová

 

Děkujeme za dárky pro děti rodině: Blažejových, Červenkových, Fatěnových, Hromkových, paní Knotové,  Konečných, Koubkových, Řezáčových, Svobodových.

Velké dík patří ostatním kolegyním Ivetě Kotáskové, Martě Jaškové a Anně Fanturové.

Připravujeme
Žádné události
Kalendář
Září 2019
Po Út St Čt So Ne
« Srp    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  
Počet přístupů

počítadlo.abz.cz

Počet unikátních návštěv a zobrazení jednotlivých stránek od 14. 2. 2015.

Statistiky webu
vyrobil GADWP