Z činnosti 2. oddělení

Naše obec  „DOLNÍ BOJANOVICE“

Celoroční hra je zaměřená na poznávání naší obce Dolní Bojanovice.

• Obecní úřad – děti poznávají obecní úřad, navštíví OÚ, kdo v něm pracuje. Tvoří si vlastní erb, poznávají ulice, významné budovy..
  • Pošta – návštěva pošty, uspořádání výstavy poštovních známek a pohlednic, hra na poštu – návrh vlastní známky, psaní dopisu, pohlednice..
  • Knihovna – návštěva knihovny, výstava knih, časopisů, výroba vlastní knihy..
  • Obchod – poznávání zdejších obchodů, nákup potravinách, hra na obchod..
  • Restaurace – návštěva a chování v restauraci, výroba prostírání, příbor, talíř. Správné stolování.
  • Kulturní dům – činnost v kulturním domě, návštěva vánoční a velikonoční výstavy, hra divadla.
  • Zdravotní středisko – návštěva zdravotního střediska a lékárny, zdravá výživa, zdravá svačinka
  • Sportovní areál – tělocvična, školní hřiště, kopaná. Soutěživé a závodivé hry v těchto prostorách.

Společné akce ŠD:

• Drakiáda
  • Mikuláš a čerti
  • Masopust
  • Čarodějnická olympiáda
  • Společné zakončení družinového školního roku

Všichni doufáme, že se nám poznávání naší obce bude dařit. Prožijeme spoustu legrace, najdeme nové kamarády a zasoutěžíme si v různých disciplínách. Vedle celoroční hry budeme po celý rok rozvíjet výtvarné, rukodělné a pohybové dovednosti (v přírodě, školní tělocvičně), které vycházejí ze zájmu dětí. Děti rovněž povedeme k přátelskému soužití v kolektivu i k dovednosti vyjádřit své vlastní potřeby a názory. Společně budeme poznávat svět kolem nás, kterému se snažíme porozumět.

Vladimíra Pavková, vychovatelka ŠD