Z činnosti 1. oddělení

Hurá na SAFARI

V tomto školním, družinovém roce se vydáme společně na SAFARI.  Budeme poznávat fantastický svět zvířat, kterých žije na světě skoro dva miliony. Seznámíme se s prostředím a kontinenty, na  kterých žijí. Jak se chovají, dorozumívají, dlouho žijí a další zajímavosti ze života zvířat. Budeme si vyprávět o tom, jak člověk svým chováním ovlivňuje jejich život a co může udělat, aby nemusela žít pouze v zoologických zahradách a rezervacích. Další informace o životě zvířat se budeme dozvídat od lektorů z Ekocentra Dúbrava z Hodonína, kteří za námi budou pravidelně docházet.

Ve skutečnosti zvířata pohromadě nenajdeme. V zoologických zahradách a rezervacích však lze vytvořit podmínky, které se velmi podobají těm, ve kterých zvířata přirozeně žila nebo žijí. Během školního roku podnikneme devět výprav za zvířaty.

Září

Připravujeme se na cestu – plyšové ZOO, výroba dalekohledu a fotoaparátu.

Velké kočky – lev, tygr, puma, kočka divoká.

Pod kopyty stád –velbloud dvouhrbí, buvol africký, zubr, mustang.

„Ledová“ zvířata – lední medvěd, tučňák, polární liška, tuleň.

Leden

Letem ptačím světem – ova pálená, Korela chocholatá, albatros, sup africký.

Únor

Stromoví šplhavci, akrobaté – gorila, šimpanz, lemur, orangutan.

Březen

Rekordmani – medvěd hnědý, želva sloní, slon, žirafa, nosorožec.

Duben

„Šupinatí“ a „skokani“ – ropucha obecná, rosnička zelená, kobra královská.

Květen

Vodní svět – velryba, delfín skákavý, mečoun obecný, žralok bílý, mořský koník.

Červen

Do říše hmyzu – babočka admirál, čmelák, slunéčko velké, bělásek, roháč obecný.

O všem si budeme v družině nejen povídat, ale to, co společně prožijeme, vyjádříme rukodělnými a pohybovými aktivitami. Vedle celoroční hry budeme po celý rok rozvíjet výtvarné, rukodělné a pohybové dovednosti (v přírodě i školní tělocvičně), které vycházejí ze zájmu dětí a samozřejmě z ročního období.  Podnikneme společné akce se staršími kamarády s vedlejšího oddělení družiny.  Děti rovněž povedeme k přátelskému soužití v kolektivu i k dovednosti vyjádřit své vlastní potřeby a názory. Společně budeme poznávat svět kolem nás, kterému se snažíme porozumět.

Marta Jašková, vychovatelka ŠD

« Úno