Říjen v 1. oddělení ŠD

Máme za sebou další měsíc školního roku. Už jsme si zvykli na to, jak to v naší družině chodí.  V říjnu jsme stále doplňovali výstavku novými druhy ovoce a zeleniny, šípky a dalšími plody. Na konci měsíce jsme pak z dýní vytvořili strašáky, kteří nám zdobili chodbu, kterou denně několikrát procházíme. Jen je škoda, že moc dlouho nevydrželi, ale i tak nám udělali radost a nejen nám. Mnohem déle nám budou prostor zkrášlovat podzimní svítilny, které vznikly ze sklenic, krepového papíru a gázy. Dětem šla práce pěkně od ruky a mám radost z toho, jak si při tvoření pomáhaly a taky z toho, že si ve svítilnách již doma zapálily svíčku.

Měsíc říjen je také měsícem sběru ovoce a zeleniny na zahradách a polích. Ovoce i zeleninu jsme společně „ sbírali“ při hře v tělocvičně a „zavařili“ do sklenic. Zahráli jsme si pexeso, při němž jsme tyto plodiny také poznávali. Téma podzim se objevovalo i v pracovních listech, které děti plnily. A co ještě patří k podzimu? No přece, draci. Draka jsme si nevyrobili, vyrobili jsme si „poletuchu“, kterou si děti „pouštěly“ v družině a doufám, že i doma. Podzimní družinový strom jsme tiskali papírovými ruličkami a zdobí rovněž chodbu u družiny.

Hezké počasí v říjnu jsme využili k pobytu na školní zahradě, školním hřišti a venkovní trampolíně. Ven jsme vzali i našeho maskota, ježka „Ťupíka“, kterého nám nechaly děti, které navštěvovaly družinu minulý rok. Jeho úkolem bylo hlídat brýle dětí při skákaní na trampolíně. Při činnosti venku jsme sbírali listy, dali je lisovat a budeme s nimi dále tvořit v listopadu. Pohybu jsme se věnovali v tělocvičně i  družině. Děvčata hodně baví tanec s šátky, které dostaly od jedné z maminek. K narozeninám jsme popřáli Adině, Markétě a k svátku Terezkám.

Chtěla bych poděkovat rodičům, kteří zajistili dětem sklenice na svítilny a ponožky na „poletuchy“.

Marta Jašková

 

 

Připravujeme
Žádné události
Kalendář
Červenec 2020
Po Út St Čt So Ne
« Čer    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Archiv
Počet přístupů

počítadlo.abz.cz

Počet unikátních návštěv a zobrazení jednotlivých stránek od 14. 2. 2015.

Statistiky webu
vyrobil GADWP