Říjen v 1 . oddělení ŠD

Začátek měsíce října byl ve znamení přípravy na Drakiádu. Tentokrát jsme si vyrobili netradičního draka, inspiraci jsme hledali v Japonsku. Sice nelétá ve výškách, jako ten náš, ale je krásně barevný a ve vzduchu se vznáší. Během příprav jsme pokračovali v plnění úkolů naší celoroční hry. Tvořili jsme naše osobní erby, které teď zdobí chodbu u školní družiny, a na vycházce po Bojanovicích zjistili, kde bydlí někteří naši kamarádi a kde je obecní úřad. Ukončili jsme a zhodnotili tuto etapu a zahájili novou, která nese název Pošta. Vyprávěli jsme si o tom, jak se dříve posílaly dopisy a jak to na takové poště funguje. Nela nám přinesla ukázat staré poštovní známky, Ema sbírku známek a také se můžeme pochlubit „Družinovou kolekcí poštovních známek“. Naučili jsme se skládat dopisní obálku a poslali dopisy kamarádům, paní učitelkám, panu řediteli, paní uklízečkám a kuchařkám z naší družinové pošty. Poštou posíláme nejen dopisy, ale také balíky. Dnes už víme, jak se takový balík zabalí, a nebude nám proto dělat problém, zabalit dárek k Vánocům. Na ty se už pomalu připravujeme. Začali jsme tvořením dárečků z keramické hlíny, které nám dají hodně práce :o), ale práce s hlínou nás baví. Toník přinesl do družiny další zrníčka kávy a s kamarády je nasadili. Teď jen čekáme, jestli nám vyrostou. Hezké počasí v říjnu nás vylákalo na školní zahradu, ale nezapomněli jsme ani na pohyb v tělocvičně. Martin již tradičně postavil pro kamarády překážkovou dráhu. Rychlost a mrštnost jsme vyzkoušeli při štafetových hrách. V družině nás pak baví stavění z lega a stavebnic. Rádi hrajeme stolní hry. Kreslíme si a vybarvujeme, Natálka připravila pro kamarádky omalovánky. Nezapomněli jsme ani na oslavence a popřáli kamarádům, kteří měli narozeniny. Říjen jsme ukončili soutěží „super star“, ve které chtějí děti pokračovat.

Marta Jašková