Prosinec v 2. oddělení ŠD

Vánoce, Vánoce, přicházejí… Měsíc prosinec a vánoční čas má určitě každý z nás nejraději. I děti ze školní družiny se těší na stromeček, dárečky, volné dny se svou rodinou. Nejdříve k nám ale přišel Mikuláš, pro kterého si každý vyrobil čerta nebo Mikuláše, a nikdo nezůstal bez nadílky.

Správnou adventní náladu nám zpříjemnil krásně osvícený stromeček. Ze samoschnoucí hmoty děti vykrajovaly ozdoby, které nám zdobí stromeček. Z adventního kalendáře každý den vylosovaný žáček obdržel malou sladkost.

Nezapomněli jsme také na svátek sv. Barbory. Při vycházce na školní zahradě jsme si společně ustřihli větvičku, která nám všem určitě podle pranostiky vykvete do Vánoc. Dokončili jsme hrnečky, které mají děti jako dáreček pro své blízké z rodiny. Pečení nás baví, proto jsme zavítali do cvičné kuchyně. Z vyváleného těsta si všichni vykrojili linecké cukroví, které jsme upekli a druhý den slepili marmeládou. To byla dobrota!

U pečení ještě zůstaneme. Jako každý rok ani letos nechybělo pečení a zdobení perníčků. Děti jsou velmi šikovné a lákavá vůně se šířila po celé škole. Zbývá nám jenom vyrobit svíčky, přáníčka, zhlédnout pohádku a očekávat, co bude letos pod stromečkem. Tentokrát si děti vybraly pohádku „Čertí brko“, kterou bedlivě sledovaly s popcornem v ruce a plnou pusou. V tělocvičně jsme se proběhli, zahráli si hry, zacvičili.

 Přeji všem krásné Vánoce, pohodu a zdraví do nového roku.

                                                                                                                                                            Vladimíra Pavková

Připravujeme
Žádné události
Kalendář
Červenec 2020
Po Út St Čt So Ne
« Čer    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Archiv
Počet přístupů

počítadlo.abz.cz

Počet unikátních návštěv a zobrazení jednotlivých stránek od 14. 2. 2015.

Statistiky webu
vyrobil GADWP