Prosinec v 1. oddělení ŠD

V posledním měsíci kalendářního  roku 2019 jsme se připravovali na naše nejhezčí svátky. Každý den jsme se sešli u družinového adventního kalendáře, povyprávěli nebo přečetli si o vánočních zvycích a vylosovali někoho, na koho čekala malá sladkost. Ale aby to nebylo tak jednoduché, musel nejprve splnit určitý úkol -vyjmenovat jména tří králů, povědět, co patří na vánoční stromek, uhádnout hádanku, vyjmenovat domácí zvířata, jména kamarádů aj. Kdo chtěl, mohl napsat „dopis Ježíškovi“ a dát ho do schránky. Přečteme si je po návratu z prázdnin a zjistíme, zda se nám přání splnila. Protože jsme si již v měsíci listopadu vyrobili postavičku čerta, nezapomněl na nás ani Mikuláš se svou nadílkou.

Tvořili jsme, dokončili a zabalili dárky pro naše blízké – mýdlenku, andělská křídla, přáníčka, anděle, zasněžené chaloupky. I když práce bylo hodně, šla nám hezky od ruky a našli jsme si čas i na hry s kamarády a pohyb v tělocvičně. Je jen škoda, že hodně kluků a děvčat v posledních dvou týdnech zůstalo doma nemocných a nemohli jsme si čas užít společně. Proto si finále turnaje „Ve škrtané“ zahráli jen dva „družinoví spolužáci“. Vítězem se stal Adam Blažek a druhé místo obsadila Tereza Martinková. Oběma blahopřejeme.

Velkým zážitkem pro nás všechny byly „čajové dýchánky“, které jsme si hezky užívali, a budeme v nich pokračovat i v dalších dnech nového roku. Naše pozvání přijal i pan školník.

A na závěr nás čekalo pečení perníčků. Děti se moc snažily, musím je za jejich práci pochválit. Společně perníčky ochutnáme při našich „čajových dýcháncích“. Chtěla bych poděkovat paní učitelce Svobodové a paní asistentce Ivičičové za pomoc při pečení a zdobení. Přijali jsme rovněž nabídku od kamarádů z vedlejší družiny ke společnému sledování filmu Čertí brko. Samozřejmě pohádka byla i

s nezbytným popcornem :o). Velkou radost všem udělaly dárky, které se objevily pod družinovým stromečkem. Domeček pro panenky, auta, lego a vědomostní hra. Snad potěší i nemocné, kteří nemohli být v tento den s námi.

Marta Jašková

PS: Všem vám přeji v novém roce hodně štěstí, zdraví a hlavně trpělivosti. Dětem pak, abychom si užívali společné dny v družině stejně jako doposud. Ještě bych chtěla poděkovat rodičům za čaje, cukr i papíry na kreslení.

Připravujeme
Žádné události
Kalendář
Červenec 2020
Po Út St Čt So Ne
« Čer    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Archiv
Počet přístupů

počítadlo.abz.cz

Počet unikátních návštěv a zobrazení jednotlivých stránek od 14. 2. 2015.

Statistiky webu
vyrobil GADWP