Okrskové kolo v malém florbalu mladší žáci

V pátek se v naší tělocvičně za účasti šesti škol uskutečnil další z řady sportovních turnajů, tentokrát v malém florbalu v kategorii chlapců 6. – 7. tříd. Jako vždy měli naši florbalisté nejvyšší ambice! Jak to nakonec dopadlo?V úvodním zápase proti Prušánkám se kluci celý bezbrankový poločas hledali. Po prvním gólu Petra Z. se uklidnili, přidali další góly a po zásluze zvítězili 3:0. V dalším zápase si poradili se Žarošicemi 3:1 a do semifinále turnaje postoupili z prvního místa. Zde se utkali se druhým celkem skupiny B, Vančurovou Hodonín. Zápas se vyvíjel jako na houpačce: nejprve jsme vedli o dva góly, soupěř vyrovnal, ale kluci přidali další 3 branky (Petr Trávník v tomto utkání vstřelil 3 góly!) a výsledkem 6:3 postoupili do finále turnaje. Střetli se v něm se Žarošicemi, které se zlepšovaly zápas od zápasu. Po velké chybě obrany při rozehrávání jsme dostali první gól a poprvé v turnaji prohrávali. Kluci sice statečně a vytrvale útočili, soupeř toho ale šikovně využíval a z brejků nám střílel jeden gól za druhým. Kluci byli z prohry 1:5 a 2. místa zklamaní, ale když se dozvěděli, že i ze druhého místa postupují do okresního finále, převážil v nich pocit radosti a chuti porvat se i v okresním finále o příčky nejvyšší. Držte jim 17. 5. v Žarošicích palce!

Výsledky na http://assk.hodonin.sweb.cz/florbalM_IIIH.htm

Reprezentovali nás: Petr Zámečník, Ondra Osička, Šimon Kovařík, Petr Bohun, Petr Trávník, František Lukáč, Štěpán Winkler, Filipo Dvoracký, Viktor Fiala.

Děkuji všem klukům za předvedenou hru a bojovnost, prostor pro zlepšení vidím v potlačení negativních reakcí, když se zrovna nedaří… I v tomto směru jsem optimista :-).

M. Maňas