Okresní finále v malém florbalu H3

Ve čtvrtek 17. 5. se v tělocvičně ZŠ Žarošice odehrálo okresní finále mladších žáků v malém florbalu. Naši kluci do něj postoupili ze 2. místa z těžké, šestičlenné skupiny. O prvenství se utkali se soupeři ze Žarošic, Veselí nad Moravou a Strážnice. S vyrovnanou bilancí jedné výhry, remízy a jedné porážky nakonec obsadili 3. místo.V úvodním zápase turnaje proti Žarošicím si kluci chvíli zvykali na nové prostředí. Pět vteřin před koncem prvního poločasu dostali gól, který je ale nezlomil a ve druhém poločase dokázali dvěma góly skóre otočit. V hektickém závěru plného šancí na obou stranách nakonec domácí škola dokázala 20 sekund před koncem vyrovnat a utkání skončilo remízou. Ve druhém utkání protí Církevní ZŠ Veselí se k nám štěstí tentokrát obrátilo čelem – soupeř měl spoustu šancí, ale dva góly se podařilo vstřelit nám. Těsné vítězství 2:1 nás tak do posledního utkání nechávalo ve hře o celkové prvenství v okrese. Strážnická škola však byla nad naše síly a uštědřila nám porážku 0:5. O pořadí na 2. a 3. místě tak rozhodlo celkové skóre, které jsme měli horší. Klukům děkuji za jejich snahu, bojovnost a úsilí, s jakým přistupovali ke každému zápasu. V příštím roce se zaměříme na to, aby kluci hráli nejen na tréninku, ale i v turnaji uvolněně, nezakřiknutě a “prodali” tak vše, na co mají.