Odpoledne s poezií

Čtvrteční odpoledne 18. února jsme se sešli v učebně hudební výchovy. Třída byla plná téměř k prasknutí. Přišli maminky i tatínkové, babičky i dědečkové, paní učitelky, ale hlavně spousta dětí. A proč? Protože byli všichni zvědaví na krásné básničky v podání našich žáků.  Nejdříve recitovali prvňáčci a pak následovaly děti starší až po několik odvážlivců z druhého stupně. Děti recitovaly básničky humorné i vážné, vyslechli jsme také jeden zábavný dlouhý prozaický text. Recitovala jej Kristýna Kuchařová, která bude naši školu reprezentovat na okresním kole Přehlídky dětských recitátorů v  Hodoníně.

Dětem se přednes básniček moc povedl, věnovaly čas jejich učení a překonaly trému z vystoupení před obecenstvem. Za přípravu dětí děkujeme paní učitelkám i rodičům žáků, Tiskárně LELKA pak za poskytnutí odměn pro děti, které se umístily na předních místech v jednotlivých kategoriích.

Jako nejlepší recitátory porota zvolila:

I. kategorie

1. místo: Blažejová Sára