Nevšední divadelní předstvení

Ve středu 17. 10. 2018 se žáci pátých a osmých tříd vydali do Hodonína na zajímavé divadelní představení. Na mladší žáky čekala činoherní anglicko-česká pohádka A silly bear. Pro starší byl připraven činoherní anglicko-český příběh s názvem Jack and Joe.

Oba příběhy, trvající přibližně hodinu, připravilo Divadelní centrum ze Zlína (www.divadelnicentrum.cz). Do Domu kultury se sjely školy z širokého okolí.

Pohádka o hloupém medvědovi a chytrém farmáři pro menší vycházela z jednoduché anekdoty, kde hloupý, hladový medvěd a šikovný farmář spolu každoročně hospodaří a samozřejmě vyhraje ten moudřejší a šikovnější. Představení doplnily vtipné anglicko – české písničky.

V příběhu o jednovaječných dvojčatech Jacka a Joea se ze zdánlivě neškodné životní situace dvou bratrů rozjel nečekaně složitý příběh nabitý akcí, ve kterém šlo o záchranu života i se všemi peripetiemi, které s tím mohou souviset. Představení s velkým množstvím divadelních postav, charakterizujících život v USA, neúprosně vtáhlo mladého diváka do děje.

Návštěvě divadla předcházela hodinová příprava ve škole. Divadelní centrum zaslalo materiály pro práci se žáky před představením i po představení. Jednalo se o písničky, cvičení, přehled slovíček a poslech. Cvičení žákům usnadnila pochopit představení.

Jsem moc ráda, že jsme všichni společně mohli dětem tento nevšední kulturní zážitek dopřát. Děkuji.

Mgr. Jitka Kostelníčková

 

Připravujeme
Žádné události
Kalendář
Červenec 2020
Po Út St Čt So Ne
« Čer    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Archiv
Počet přístupů

počítadlo.abz.cz

Počet unikátních návštěv a zobrazení jednotlivých stránek od 14. 2. 2015.

Statistiky webu
vyrobil GADWP