Nevšední divadelní předstvení

Ve středu 17. 10. 2018 se žáci pátých a osmých tříd vydali do Hodonína na zajímavé divadelní představení. Na mladší žáky čekala činoherní anglicko-česká pohádka A silly bear. Pro starší byl připraven činoherní anglicko-český příběh s názvem Jack and Joe.

Oba příběhy, trvající přibližně hodinu, připravilo Divadelní centrum ze Zlína (www.divadelnicentrum.cz). Do Domu kultury se sjely školy z širokého okolí.

Pohádka o hloupém medvědovi a chytrém farmáři pro menší vycházela z jednoduché anekdoty, kde hloupý, hladový medvěd a šikovný farmář spolu každoročně hospodaří a samozřejmě vyhraje ten moudřejší a šikovnější. Představení doplnily vtipné anglicko – české písničky.

V příběhu o jednovaječných dvojčatech Jacka a Joea se ze zdánlivě neškodné životní situace dvou bratrů rozjel nečekaně složitý příběh nabitý akcí, ve kterém šlo o záchranu života i se všemi peripetiemi, které s tím mohou souviset. Představení s velkým množstvím divadelních postav, charakterizujících život v USA, neúprosně vtáhlo mladého diváka do děje.

Návštěvě divadla předcházela hodinová příprava ve škole. Divadelní centrum zaslalo materiály pro práci se žáky před představením i po představení. Jednalo se o písničky, cvičení, přehled slovíček a poslech. Cvičení žákům usnadnila pochopit představení.

Jsem moc ráda, že jsme všichni společně mohli dětem tento nevšední kulturní zážitek dopřát. Děkuji.

Mgr. Jitka Kostelníčková

Červenec 2020